Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

STRATOVÉ KÚPALISKO

Presne tak. Napriek výnimočne priaznivej tohtoročnej letnej sezóne vyrobilo naše mestské kúpalisko stratu až 15,545 €. Ako je to možné? Tých príčin je niekoľko. Ako prvá príčina bolo trochu populistické zníženie vstupného bez predchádzajúceho ekonomického prepočtu. Pokiaľ by išlo o zníženie len pre miestnych občanov, bolo by to celkom pochopiteľné a možno aj správne. Avšak na návrh tak vychváleného poslanca Sitora znížiť vstupné plošne,teda aj pre cudzích, skupina poslancov okolo neho tento návrh podporila. Či to bolo múdre rozhodnutie, nech posúdia občania.
Na tejto strate sa však podpísalo aj nedôsledné vyberanie parkovného za autá odstavené na priľahlom parkovisku. Každý, kto prešiel v letných dňoch v sobotu alebo v nedeľu okolo kúpaliska, mohol vidieť, že parkovisko s kapacitou 45 miest je plné. No a poplatok bol v takéto dni vybratý v priemere za 5 áut.
Taktiež vyberanie poplatku za používanie umelého trávnika v areáli kúpaliska. O tomto poplatku nie je vedená žiadna evidencia. Ktovie kde končia takto vybrané peniaze.
Má toto kúpalisko nejakého správcu? Kto vlastne zodpovedá za chod kúpaliska? Nie je to náhodou MsPS? A či nemajú všetci títo svojho nadriadeného? Nie je to náhodou MsÚ v ktorého čele stojí prednosta? A nemá aj tento svojho nadriadeného? Nebol náhodou omylom zvolený do tejto funkcie?
Je to normálne, keď všetci títo namiesto toho, aby sa s nimi začal zaoberať prokurátor, ešte dostávajú odmeny?
Občania Poltára, kedy sa zobudíte z toho spánku slepej dôvery a začnete verejne klásť tieto a podobné otázky zodpovedným? Len od nás všetkých záleží ako vyzerá a bude vyzerať naše mesto.
Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *