Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

BYTHERM s.r.o. – aké sú fakty?

Keďže na FB bol zverejnený ďalší pamflet z dielne „tajtrlíkov“ dočasného primátora a bolo v ňom poukázané na zvýšenie odmien pre členov dozornej rady BYTHERMu s.r.o., je načase, aby sme si naliali čistého vína. A z tohto dôvodu sa pokúsim v krátkosti občanov oboznámiť s faktami, o ktorých sa v tomto pamflete nepíše. Mimochodom, to zvýšenie odmien, ktoré sa týkalo štyroch členov dozornej rady, je také obrovské, že po prepočte na všetkých obyvateľov bytov pod správou Bythermu činí asi 1 cent na 3 rodiny.

Začiatkom leta tohto roku bolo zvolané Valné zhromaždenie a teda najvyšší orgán Bythermu s.r.o., kde mimo tohto spomenutého zvýšenia došlo k odvolaniu tých členov dozornej rady, ktorý tam boli nezákonne a následne boli namiesto nich zvolení noví členovia. Túto skutočnosť však riaditeľ Ing. Hájiček na pokyn primátora nenahlásil do Obchodného registra tak, ako mu to ukladá zákon. Za zmieku stojí fakt, že primátor aj v tomto prípade rozohral svoju šachovú partiu a neváhal porušiť ani zákon o Obecnom zriadení. V tomto čase sa v tejto kauze ešte stále čaká na rozhodnutie súdu. No a tak sa možno dočkáme o poznanie vyšších výdavkov. Takže pán autor pamfletu: keď fakty, tak všetky.

Tiež by sa obyvatelia bytov v správe Bythermu mali začať zaujímať, kde je to sľubované markantné zníženie ceny tepla, ktoré sa malo udiať po prestavbe kotolne na drevoštiepku. No a kde sú vlastne všetky tie rúry zo starých rozvodov na celom sídlisku? Bola ich celkom slušná hromada vedľa kotolne. Tiež by mohol niekto zodpovedne vysvetliť, v čom spočíva výhoda, že sa mesto zbavilo kotolne a dalo ju do prenájmu cudzej spoločnosti.

Občan Ivan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *