Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MŠ – SKLÁRSKA a nespokojní rodičia.

Pokúsim sa občanom Poltára priblížiť pozadie všetkého diania okolo MŠ-Sklárska. Ako obyčajne, všetko čo sa deje v našom meste začína aj končí u nášho dočasného primátora.

Pred niekoľkými mesiacmi bolo vyhlásené výberové konanie na obsadenie dvoch voľných miest výchovných pracovníkov. Podľa toho, čo preniklo na verejnosť, prihlásilo sa do tohto výberového konania viac ako desať záujemkýň. A práve tie s požadovanou kvalifikáciou na tieto miesta neboli prijaté. Napodiv, výberovej komisii pod vedením Ing. M. Pribilincovej dve uchádzačky bez kvalifikácie vyhovovali najviac. Pre poriadok ich musím menovať, aby všetci pochopili, ako to u nás chodí. Adriana Kuzmániová, ktorej kvalifikačné predpoklady stoja za povšimnutie.

Je to dcéra miestneho podnikateľa známeho pod menom Sadrokartón, a čo je tiež dôležité, je to partnerka primátorovho najvernejšieho poslanca p. SitoraMgr. Katarína Gavalcová je zasa nevesta nášho dočasného primátora. No uznajte, či to nie je tá najvyššia kvalifikácia? Môžeme si len domýšľať, či výberová komisia konala na priamy pokyn primátora.

Ktovie, čo na to hovorí predseda Komisie pre školstvo? Pre neinformovaných pripomeniem, že je to ten „najpovolanejší“ odborník na školstvo spomedzi všetkých poslancov- viceprimátor MVDr. Július Balog.

Celá situácia okolo tejto MŠ vyvrcholila podaním sťažnosti nespokojných rodičov na MsÚ. Odkaz primátora nespokojným rodičom: ak sa im nepáči, nech si dajú deti do inej škôlky. Viete, on nie je schopný vo svojej obmedzenosti pochopiť, že tá MŠ má slúžiť deťom a ich rodičom, nie jemu ako prostriedok na korupciu.

Nakoniec si dovolím jednu radu týmto nespokojným rodičom. Obráťte sa na poslancov MsZ, ktorí sú v rade tejto MŠ. Viem, že je tam Mgr. Martina Brisudová a ešte ďalší poslanci. A nezabudnite sa zúčastniť na najbližšej schôdzi MsZ.

Občan Ivan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *