Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

PREMÁRNENÁ ŠANCA V POLTÁRI

Je tomu už približne dva roky, čo prišiel pán Pavel Ulický, majiteľ firmy Kamenárstvo Ulický v Rimavských Zalužanoch, s ponukou vybudovať v Poltári prevádzku na spracovanie mramoru. Súčasťou tejto ponuky bolo vytvorenie minimálne 70 /sedemdesiat/ pracovných miest.

K realizácii tohto zámeru potreboval získať od mesta primeraný pozemok vo veľkosti cca 3,5 ha. Taký pozemok v Poltári existuje už niekoľko rokov. Je to pozemok bývalej tehelne, pripravený pod priemyselný park. Zatiaľ na tomto mieste existuje len nelegálna skládka stavebného odpadu, na ktorú sa vyváža odpad aj v tejto dobe.

Už aj v tom čase bola zaujímavá ponuka vytvorenia pracovných miest nakoľko všetci dobre vieme ako je to s možnosťou zamestnať sa v Poltári. Obzvlášť v tejto dobe, keď aj toľko sľubovaná skláreň, už zdá sa, nadobro skončila.

Teraz by bola namieste otázka, prečo sa tento zámer nezrealizoval. Túto otázku však treba položiť nášmu dočasnému primátorovi a jeho poradcovi, prednostovi MsÚ.Oni dvaja sú tí najpovolanejší podať občanom vysvetlenie, prečo pána Ulického stále zavádzali a klamali. Prečo robili všetko preto, aby spomenutý pozemok nezískal. Dokonca išli až tak ďaleko, že pravdepodobne oslovili fiktívnych záujemcov o tento pozemok. Jeden sľuboval div nie postaviť ďalšiu skláreň v Poltári a ďalší chcel vybudovať parkovisko pre kamióny. Vidíme všetci ako to dopadlo: skláreň nemáme ani jednu, no a kamióny parkujú po všetkých uliciach v meste. No a pán Ulický?  Prestalo ho to baviť. Halu, ktorú ponúkal postaviť v Poltári, začal stavať v Rimavských Zalužanoch, kde rozširuje pôvodnú výrobňu. Na priložených fotkách priblížim občanom Poltára, o čo sme prišli.

ulický 3

Na tejto fotografii je vidieť práve rozostavanú halu, ktorá mohla byť v Poltári, keby…..

ulický 5

A takto by mala vypadať po dokončení.

ulický 4

A ešte celkový pohľad na firmu po dokončení, tak ako foto na titulke.

Občania Poltára môžu zvážiť, či toto konanie primátora bolo v súlade z verejným záujmom, v záujme zníženia nezamestnanosti v našom meste. Nehovoriac o tom, že týmto konaním negoval úsilie siedmich poslancov, ktorí vyvíjali maximálne úsilie, smerujúce k realizácii tejto investície. Vzniká tu dojem, že v Poltári sa realizujú len také investičné zámery, ktoré dopĺňajú  dva bezodné mešce. V slušnej, demokratickej spoločnosti by už občania hnali takýchto verejných funkcionárov svinským krokom kade ľahšie.

Ján Štefančík

Odpovedá na PREMÁRNENÁ ŠANCA V POLTÁRI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *