Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ZASADANIE MsR podľa vedenia mesta Poltár

Zvolanie zasadnutia MsR a jej pôsobenie upravuje Zákon o obecnom zriadení v § 14 : http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-369. Dňa 8. 2. 2017 vyšiel v Novohradských novinách v internetovej verzii nasledujúci článok: https://nasnovohrad.sme.sk/c/20454665/v-okrese-by-mohli-vyrast-dve-multifunkcne-haly.html . Pravdepodobne po prečítaní tohto článku niečo osvietilo primátora alebo len prednostu MsÚ / ?/, následne tento (prednosta PO) začal obvolávať poslancov – členov MsR a požadoval od nich súhlas so začatím vybavovania tejto športovej haly.

Všetko sa dialo podľa pripraveného scenára: viceprimátor ako člen MsR (MVDr. JB) je náš človek, poslanec JS je futbalista, športovec, ten bude súhlasiť, poslanec DK- tomu niečo sľúbime a bude súhlasiť. No a poslanec Pitliak? Však už máme väčšinu, tak na jeho názore nezáleží. A podľa tohto scenára to takto aj klaplo. U troch poslancov zapôsobilo právne bezvedomie, možno pocit dôležitosti – však ja som poslanec, tak môžem. Bez ohľadu na nedodržanie zákonného postupu, nehovoriac o tom, že o takejto investícii musí rozhodnúť celé MsZ. Jediný poslanec p. Pitliak sa nad týmto postupom pozastavil a vyslovil nespokojnosť s uvedeným postupom.

A čo sa týka novej športovej haly? Nedovolím si posúdiť, či je to výhodné alebo nie, ale netreba zabudnúť, že stavebný pozemok musí mať vybudované inžinierske siete ( vodovod, plynovod, el.prípojka, prístupová cesta) a to na náklady mesta, mecenáši stojaci za SZĽH nie sú žiadna charita ale podnikatelia, ktorým ide o zisk. A v dnešnej situácii, keď je potrebné robiť vodovod na Kanadskej ulici, kanalizáciu na Podhorskej a Továrenskej, kanalizáciu a čističku na Slanej Lehote a v Zelenom, rozbité cesty a chodníky v meste, mesto musí vykrývať stratu na kúpalisku, kultúrnom dome, v telocvični treba vymeniť podlahu, a mnohé ďalšie potrebné investície.

Je najvyšší čas, začať zapájať občanov do rozhodovania formou Verejných zhromaždení, nech oni rozhodnú, čo je v meste potrebnejšie vzhľadom k obmedzeným finančným zdrojom. Vždy sa treba pýtať, čo je vo verejnom záujme, čiže v záujme skvalitnenia života podľa možnosti čo najväčšieho okruhu občanov mesta. Už je najvyšší čas prestať s tým známym: Jej son rozhodov, tak bude!

Ján Štefančík

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *