Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

REŠTAURÁCIA KRIŠTÁL Aká je skutočnosť?

Ako si občania mohli všimnúť, reštaurácia Krištál, ktorá je majetkom mesta, je už nejakú dobu zavretá. No a ja sa teraz pokúsim v krátkosti občanom objasniť, za akých zvláštnych okolností k tomu vlastne došlo.
Dňa 7.10.2013 bola uzavretá nájomná zmluva medzi mestom Poltár ako prenajímateľom a firmou ORANGE GROUP s.r.o.ako nájomcom. V zmluve bola dohodnutá výška nájmu, bola stanovená podmienka prihlásenia energií na nájomcu, no o čom sa hovorí už menej, alebo vôbec, bol dohodnutý odvod z každej akcie v sume 50€.
Začiatkom tohto roku došlo k nezhodám v ORANGE GROUP s.r.o.medzi dvomi spoločníkmi a zároveň konateľmi tejto firmy. Nebudem nikoho zaťažovať detailmi, pretože pre nás občanov nie sú podstatné. Oveľa dôležitejšie sú však skutočnosti, ktoré vďaka tomu vyplávali na povrch.
Prezradilo sa, že p. I. M, ktorý prevádzkoval Krištál, tuneloval vlastnú firmu tým, že neodvádzal výnosy z prevádzky do firmy, po dobu 16 mesiacov neplatil ani za energie čiže neuhrádzal za spotrebovanú vodu, elektrinu a plyn. Taktiež nevedno, či vôbec existuje nejaká evidencia akcií a teda odvodov z týchto akcií. Môžme len hádať, o akú sumu prišlo mesto vďaka tomu, že zodpovedná úradníčka na toto neupozornila. Alebo upozornila? Za čo je vlastne zodpovedný prednosta MsÚ? A dočasný primátor namiesto toho, aby vyvodil voči zodpovedným osobám dôsledky, s úsmevom na tvári im schválil na konci roka odmeny. Môžme len hádať, na koľko dielov sa delila takto získaná suma.
No, a to ešte nemusí byť konečná suma, o ktorú bolo mesto ukrátené. Pred termínom ukončenia nájmu 8 dní primátor vymenil na Krištáli zámok a týmto vlastne zabránil právoplatnému nájomcovi užívať predmet nájmu. Na poslednej schôdzi dňa 10.12.2015 náš dočasný primátor zaklincoval situáciu okolo Krištálu slovam: Ak by sa nebolo do toho rýpalo, mohlo to „funguvať“ ďalej. Samozrejme, že tieto slová väčšinu z prítomných rozosmiali. Veď oznámiť s vážnou tvárou a smútkom v hlase, že  v tomto prípade do dobre rozbehnutého stroja niekto nasypal piesok musí rozosmiať aj mŕtveho.                                                Napriek všetkému, indície vedú k prednostovi MsÚ, ktorý bol veľmi nápomocný I.M. pri jeho machináciách. Žeby to bola pravda, čo sa hovorí po meste, že primátor je len bábka v rukách prednostu MsÚ? To by už bola veľmi silná káva.

Občan Ján Štefančík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *