Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Priemyselný park alebo nelegálna skládka odpadu?

 

 

Presne tak. To čo vidíte na priložených fotografiách je slávny Poltársky priemyselný park. Pardon, zatiaľ len pozemok určený za účelom vybudovania priemyselného parku. No a na tomto pozemku, o ktorý mal vážny záujem známy spracovateľ prírodného kameňa a pre krátkozrakosť /veľmi jemne povedané/ vedenia nášho mesta namiesto vybudovanej prevádzky a vytvorených niekoľkých pracovných miest, sa tu hromadí rôzny komunálny a stavebný odpad. No a prečo by sa niektorý občania nemohli zbaviť takýmto spôsobom nepríjemného odpadu?

Veď ako sa povráva po meste, túto skládku založila nemenovaná firma, ktorá pred časom pracovala na úprave miestneho potoka. Že vraj s požehnaním vedenia mesta. Však zabezpečiť potvrdenie od Združenia pre likvidáciu odpadu o umiestnení tohto odpadu na verejnú skládku by nemal byť veľký problém.
No a najlepšie na tom je to, že vedenie mesta a zamestnanci MsÚ sami informovali Úrad životného prostredia o tejto nelegálnej skládke, keď čakali, že zlikvidovanie tejto skládky zaplatia všetci občania Slovenska. No spravodlivosť ich tentokrát dobehla. Smutné na tom je, že to zaplatíme  my, občania Poltára.

Z verejnými financiami sa tak dobre dá šafáriť. Však pán dočasný primátor? A čo na to páni poslanci?

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *