Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Primátorka Poltára a poslankyňa NRSR

     Žijeme v zložitej dobe. Zložitej z pohľadu zametrasenia hodnôt, ktoré sme mali doposiaľ pedantne naukladané v almare. Život, rodina, sociálne kontakty, kultúra vzťahov, láskavosť, pomoc, spolupráca, empatia …

     Každým dňom sa otriasajú v základoch. Krížová cesta v nás. Pri každom zastavení preverí pevnosť zásad. Odoláme? Či podľahneme? Učíme sa žiť virtuálny svet. Vnímať cez obrazovku tváre, priateľské rady, čítať komentáre, pokyny aj veriť snom. Nová doba priniesla nové príležitosti a možnosti ako virtuálne učiť, liečiť, vzájomne si pomáhať, ale aj ako hejtovať, nenávidieť, osočovať, prezentovať polopravdy a lži.

    Vyrojili sa vlci prezlečení za baránkov. Užívajú si dobu, keď môžu rásť, napádať a hrýzť. Dnes spochybňujú mňa, zajtra Vás a ďalších slušných ľudí. V neprehľadnej dobe si občas zmenia meno. Pod rúškom sladkých rečí ponúknu otrávené jablko. Ukazujú prstom na ľudí, ktorí si zachovávajú vlastnú tvár, hodnoty, dobro, vieru, svedomie. Pred pripravovaným protestom v Bratislave si mnohí „náhodou“ prečítali devätnásť starostlivo pripravených otázok pre primátorku. Následne sa vyrojili hejty, večerná sviečková manifestácia obdivovateľov extrémizmu pred dverami mestského úradu, ktorá nemala s hodnotami Novembra 89 nič spoločné a častovanie nadávkami. Poznám väčšinu tých ľudí. Cez klávesnicu sa oveľa ľahšie píše, než hovorí z očí do očí.

    Viem, som obrovským sklamaním pre svojich neprajníkov, protikandidátov a predstaviteľov extrémizmu, pretože zbojstvám v Poltári odzvonilo, kohútik sa zavrel, už netečie a ani nekvapká. Budem naďalej kráčať cestou slušnosti a pomoci regiónom, v ktorých sa ťažko žije. Toto je moje poslanie, hoci ani ja nie som bez chyby.

    A čo tá spŕška nenávistných a urážlivých komentárov, ktoré ste o mne čítali? Každého zabolia. Majú však výpovednú hodnotu o morálnych kvalitách ich autora. Vyjadrujú frustráciu, hnev či túžbu opäť uchopiť moc. Môžem na ne pokojne odpovedať, argumentovať aj vysvetľovať. Bezvýsledne. Títo ľudia nemajú úmysel získať odpovede, diskutovať a pochopiť. Ide o potrebu zasiať nedôveru, zavádzať, očierniť a zatriasť hodnotami slušných ľudí. Presne tých, ktoré v súčasnosti podstupujú ťažkú krížovú cestu v nás. Budeme potrebovať silu, vieru, nádej a . Som s Vami, buďte so mnou.

Príspevok primátorky Poltára na Fb uverejnil

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *