Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Aká je pravda o zámere opäť zvýšiť poplatok za vývoz KO v Poltári?

     Vlaňajšie zvýšenie poplatku za vývoz a likvidáciu sa udialo na základe príslušného zákona, podľa tabuľky o výške separovaného odpadu. To znamená, že vedenie mesta nemá absolutne žiadnu „zásluhu“ na tomto zvýšení.

     Výška poplatku za vývoz KO je vo VZN č. 5/2019. Nájdete ho tu: https://www.poltar.sk/…/vseobecne-zavazne-nariadenia/… .

Tohto roku je opäť nutné zvýšiť tento poplatok a to z dôvodu, že od 1. 1. 2021 vzniká

ZÁKONNÁ povinnosť separovať kuchynský odpad a mesto je povinné zabezpečiť jeho likvidáciu. No a tu vzniká pre občana zákonná povinnosť za túto službu zaplatiť.

Návrh VZN nájdete tu: https://cuet.slovensko.sk/…/2dfa15cd-b0c9-4e20-b799… .

Schválením tohto návrhu dôjde k duplicitnému uhradeniu likvidácie kuchynského odpadu, pretože už raz ho platíme v ZKO (zmesový komunálny odpad), ktorý je v čiernych kontajneroch. Druhýkrát zaplatíme za likvidáciu vyseparovaného kuchynského odpadu.

No a toto už vôbec nie je výmysel terajšieho vedenia mesta.

Najväčšiu zásluhu na tomto nezmysle majú poslanci MsZ, ktorí odmietli zavedenie elektronického sledovania vývozu tzv. ELWIS. Už som tomuto problému venoval článok: https://poltar2.sk/preco-poslanci-msz-v-poltari-utopili…/ . Pretože systém ELWIS by automaticky o váhu vyseparovaného kuchynského odpadu tento poplatok umiestnil tam, kam patrí.

Takže pani Iveta Gavalcová Uhlárová, nezavádzajte občanov Poltára a k tomu Vášmu statusu na tom „najobjektívnejšom“ Kroku zverejnite aj zápisnicu zo zasadnutia MsZ, kde poslanci „utopili“ ELWISa.

Opäť touto cestou vyzývam primátorku, aby zaradila do programu MsZ zavedenie elektronického sledovania vývozu KO.

Taktiež žiadam poslancov MsZ v Poltári, aby prehodnotili svoje unáhlené a nekvalifikované rozhodnutie zo zasadnutia MsZ dňa 27. 8. 2020.

A pre niektorých občanov Poltára si dovolím jednu radu: prestaňte kvákať na sociálnych sieťach a obviňovať primátorku a viceprimátorku. Namiesto toho pripomienkujte návrh VZN č. 4/2020 a zúčastňujte sa zasadnutí MsZ keď sa rozhoduje o Vašich, našich, mojich peniazoch.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *