Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Občania mesta Poltár, spamätajte sa !

    Je tomu už dva roky, ako sa nám v komunálnych voľbách podarilo niečo, na čo môžeme byť právom hrdí. Skoncovali sme v Poltári s érou úplatkárov a zbojníkov. Za primátorku bola právoplatne zvolená Mgr. Martina Brisudová.

    V parlamentných voľbách v roku 2020 bola dokonca zvolená za poslankyňu NR SR. Od novembra 89 má Poltár prvýkrát zastúpenie v NR SR, hoci sa o to pokúšali už viacerí občania Poltára.

    Toto sa však nepáči niektorým krikľúňom. Najväčší grobiani organizujú tzv. pochody za slobodu a vyzývajú primátorku, aby odstúpila z funkcie. Zakrádajú sa pod rúškom tmy ako vlci až k jej domu a rušia ju a jej deti pri zaslúženom odpočinku. Niektorí z týchto mentálnych úbožiakov nemajú problém vyprázdniť obsah svojich močových mechúrov na steny jej domu. Táto luza schvaľuje na Fb aj posledné nekultúrne extempore vypatlancov pred domom premiéra vlády SR.

    Nemienim tu vymenúvať, čo všetko sa v Poltári zmenilo. Primátorka sama urobí odpočet svojej činnosti. Spomeniem len autobusové nástupište pred žel. stanicou. Pred rokom ma ešte poslanci a niektorí pracovníci MsÚ presviedčali, ako sa to nedá. Výsledok vidí každý, kto chodí s otvorenými očami. A spomeniem ešte jednu veľkú investíciu. Oprava a zateplenie svätostánku kultúry v našom meste, ktoré práve v tomto čase prebieha.

    Po bývalom primátorovi za jeho 10 ročný „pontifikát“ vidieť „až“ dva „pomníky“. Sfušovanú prestavbu jedálne na polikliniku a hneď vedľa bývalý internát prestavaný na bytovku, o ktorom kolujú medzi občanmi tiež všelijaké historky.

    To by ste fakt chceli to čudo, ktoré tu bolo pred terajšou primátorkou? Ktoré nevedelo povedať dve obyčajné súvislé vety? A jeho heslo, ktoré zľudovelo: Jej son rozhodou, tak bude.

    Alebo by bol lepší jeho syn, klobáskový inzinierik, o ktorom sa hovorí medzi obyvateľmi nášho valala, že vyštudoval len vďaka svojmu ocinkovi „poľovníkovi“. Tiež ďalšia historka, ktorú si šepkajú niektorí občania, že keď išiel pred skúšobnú komisiu, vypadla mu fľaša alkoholu spod saka a rozplakal sa.

    Nesrandujte, toto by ste chceli namiesto našej vzdelanej primátorky? Ženy, dámy s dobrým srdcom, ktorá aj svoj plat primátorky (ktorý je len na úrovni minimálnej mzdy) rozdá na dobročinné účely.

    Nemôžem zabudnúť ani na viceprimátorku, ktorá jej  všemožne pomáha. V tejto ťažkej dobe chcem popriať vedeniu mesta dobré zdravie a pevné nervy.

    Taktiež spoluobčanom, ktorých chcem poprosiť o veľkú mieru zhovievavosti a zdravého uvažovania.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *