Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

POKUS O DISKREDITÁCIU KANDIDÁTKY SA NEZDARIL

     Na začiatku mesiaca október sa niekto pokúsil hrubým, neslýchaným spôsobom zdiskreditovať kandidátku na poslankyňu MsZ v Poltári.  Dňa 4. 10. 2018 bola prizvaná predsedkyňa Mestskej volebnej komisie na MsÚ, kde ju informovali, že kandidát č.4 p. Benedikt sa vzdal kandidatúry na poslanca.

     Následne bol na ňu vyvinutý tlak zo strany zapisovateľky, aby menovaného vyčiarkla z kandidátky. Toto však bolo založené na klamstve a neznalosti zákona. Ostáva otázka: bola to hlúposť úradníčky, alebo dobre zosnovaný komplot? Na tieto otázky si každý bude vedieť odpovedať sám, keď si prečíta toto:

Po objavení príspevkov na fasabúku sa začalo vyjasňovať kde je táto zbraň veľkého kalibru namierená. Mimochodom, toto  už na FB účte pani Ester Benediktovej nenájdete, pretože na príkaz riaditeľa školy to už bolo odstránené.

A po rýchlom, operatívnom zásahu sa vykľulo šidlo z vreca. Nech sa páči:

    A poučenie? Pán Benedikt si možno narobil kopec nepríjemností. Ako sa asi cítil, keď zistil, že niekomu poslúžil ako užitočný idiot ?

A pán riaditeľ školy Slavkovský? Aký je jeho skutočný podiel na tejto hnusnej štbáckej hre?  Na čí príkaz sa prepožičal k tejto špine? Aká bude naďalej jeho autorita ako riaditeľa školy?

Materiály poskytla JUDr. Bronislava Garajová

Spracoval Ján Štefančík

 

 

6 Odpovedajú na POKUS O DISKREDITÁCIU KANDIDÁTKY SA NEZDARIL

 • Týmto sa chcem verejne ospravedlniť Judr Garajovej za môj príspevok na sociálnej sieti . Konal som rýchlo a s horúcou hlavou. Pri vyjadrovaní svojho názoru som každopádne nemal v úmysle poškodiť dobré meno pani doktorky. S odstupom času uznávam že sa jedná o nedorozumenie a teraz viem že by som konal inak. Celý problém vznikol na základe toho že som bol zdiskreditovaný pre moje politické presvedčenie. Zo strachu o možnú stratu práce som konal chybné kroky a mylné rozhodnutia. Preto opakujem, že to nebol úmysel poškodiť dobré meno, Judr Garajovej . Do budúcnosti sa budem určite držať porekadla – dvakrát meraj a raz strihaj a bude toto pre mňa ponaučením na celý život. Benedikt Karol.

 • Ako člen mestskej volebnej komisie sa musím ohradiť proti zavádzajúcim informáciám ktoré uvádzate v tomto príspevku. Vyškrtnutie kandidáta sa uskutočnilo na základe nepresnej informácie od p. Morháča , ktorý to potvrdil aj svojim mailom a aj sa za ňu ospravedlnil. Takže žiadna hra, len zlyhanie p. Morháča, človeka ktorý robil školenie pre členov volebných komisií. Vy ste z toho dokázali spraviť konšpiračnú teóriu ale žiadna nie je.

  S pozdravom Ján Pivka

  • No, pán Pivka, neviem, neviem. Toto teraz vyzerá tak, že Vás niekto chce „použiť“ podobne ako chudáka Benedikta. Uvedomujete si, že chcete ešte zachraňovať niečo, čo sa už čoraz viac začína vyjasňovať?

   • Ja som sa vyjadril len k vyčiarknutiu p. Benedikta z kandidátnej listiny. K ostatnému som sa nevyjadroval. Mňa nikto „nepoužil“, tak to proste bolo tak som to napísal. Samozrejme chápem Váš postoj ako nezávislého kandidáta na poslanca mestského zastupiteľstva v Poltári.

  • Pán Pivka, ja som sa vzdal kandidátky po úvahe čo mi je prednejšie, zamestnanie (o ktoré asi aj tak prídem ) alebo post poslanca. Sám som nevedel ako to urobiť , prišiel som na podatelnu a požiadal som o zrušenie kandidátky. Postupoval som v znení zákona, napísal som čestné prehlásenie , podpis bol overený a to bolo z mojej strany všetko .

 • Nepoznám Karola Benediktiho ,ale priznal zlyhanie a ospravedlnil sa,Takých ľudí je málo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *