Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

PREČO KANDIDUJEM ZA POSLANCA MsZ ?

   Ako aktívny občan sa zúčastňujem každého rokovania MsZ už viac ako 5 rokov. Za toto obdobie som nadobudol poznanie, že súčasné vedenie mesta mnohokrát povyšuje svoje osobné záujmy nad verejný záujem. Svojou prípadnou účasťou v novom MsZ sa chcem podieľať spoločne s ďalšími poslancami na výrazných zmenách, ktoré by viedli ku prospechu väčšiny občanov mesta a priľahlých mestských častí.

Ponúkam občanom svoju víziu pre mesto Poltár:

1) budem iniciovať odkúpenie tehelne na ulici Železničnej. Po odstránení stavieb na vyprázdnenom pozemku podniknem (v súčinnosti s novým primátorom a ďalšími poslancami) potrebné kroky k vybudovaniu autobusového nádražia s obslužnou budovou, včetne mestských WC. A ešte ostane dosť miesta aj na vybudovanie parkoviska pre osobné autá.

2) navrhnem a budem presadzovať rekonštrukciu chodníkov na sklárskom sídlisku, aby boli umiestnené vyššie ako susedné verejné priestranstvá. Toto vyrieši hneď niekoľko vecí: sú rozbité, je najvyšší čas na opravu, nebude sa na nich v zimnom období držať voda, môže to robiť MsPS kde bude treba zamestnať ďalších pracovníkov (nové pracovné miesta).

3) budem presadzovať opravu a dobudovanie cestnej siete v meste a priľahlých miestnych častiach.

4) v prípade mojej účasti v MsZ budem trvať na tom, aby sa prednostne riešilo odvádzanie splaškov do Poltarice a to nasledovne: doriešiť odvádzanie a následné čistenie splaškov na ul. Podhorskej a Továrenskej vybudovaním kanalizácie alebo malými domácimi čističkami. Určite nie spôsobom, ako v prípade 200 m prípojky dažďovej kanalizácie, kde sa vyhodilo 36 tis. € a tečie ňou do miestneho potoka všetko, len nie dažďová voda.

5) budem sa snažiť v spolupráci s ďalšími poslancami a občanmi Poltára dostať na vyššiu úroveň separovanie TKO. Budem tiež presadzovať zavedenie tzv. množstvového vývozu, ako to praktizujú už v niektorých obciach. Pretože občan by nemal platiť za vývoz vyseparovaného KO. A v prípade množstvového vývozu zaplatí len za skutočne vyvezený odpad.

6) podporím rozšírenie Mestského podniku služieb doplnením potrebnej techniky a vytvorením nových pracovných miest, aby aj mimo kopania hrobov a kosenia verejných priestranstiev mohol slúžiť potrebám nášho mesta a k spokojnosti našich občanov.

    Samozrejme, že urobím všetko preto, aby nové samosprávne orgány pracovali maximálne transparentne. Rešpektovanie oprávnených pripomienok a požiadaviek občanov musia byť samozrejmosťou. Čo je tiež dôležité, nebude pre mňa problém podporiť každý návrh, ktorý bude slúžiť väčšine občanov.

Týmto sa uchádzam vo voľbách 10. 11. 2018 o prejavenie dôvery občanov, ktorým záleží na tom, aby v našom meste nastala konečne zmena k zlepšeniu života.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *