Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

PÁCHANIE TRESTNEJ ČINNOSTI sa stáva spoločenskou normou.

    Posledné slnečné dni sa občania z celého Slovenska húfne valili do Vysokých Tatier. Niektorí sa chceli pokochať pohľadom na novú atrakciu, ktorá vyrástla v Bachledovej doline. Iní zasa chceli vidieť, aká je príroda v Tatrách pri pohľade zhora. Určite je to lacnejšie, ako vyhliadkový let lietadlom alebo vrtuľníkom. Niektorí tam zasa išli lebo je to v dnešnej dobe „in“. Veď prechádzať sa v korunách stromov nie je každodenným zážitkom. Aspoň zatiaľ, pokiaľ sa nevrátime k svojim prapredkom.

    O to smutnejšie je, keď mnohí z týchto „milovníkov prírody“ sa vôbec nepozastavia, keď vidia niečo takéto:

A priam s podpisom:

   Toto je ďalšia nelegálna skládka v Poltári, u ktorej je predpoklad, že sa bude pomaly rozrastať. A takýchto skládok, ktoré zakladajú darebáci žijúci medzi nami, sú na Slovensku stovky. Mnohí takýchto ignorantov poznáme, ale budeme mlčať. Veď nás sa to netýka. Ale naozaj, „milovníci prírody“, netýka sa Vás to? Mlčky sa prizeráte a ticho súhlasíte s páchaním trestnej činnosti na úseku poškodzovania životného prostredia?

    A teraz sa zmienim o nelegálnych skládkach v blízkom okolí mesta Poltár.

     Na fotke vidíme časť skládky. Skládka, tiež nelegálna, bola pravdepodobne založená s vedomím vedenia mesta. Odpad sem navozený v začiatku podľa zistených okolností pochádza z rekultivácie miestneho potoka v úseku medzi Novou a Podhorskou ulicou. A samozrejme, hneď sa našli šikovníci, ktorí sem začali postupne navážať stavebný odpad /DSO/. Na ďalšej fotke môžeme vidieť, ako sa dá zbaviť DSO, keď vozidlo smerujúce na skládku zapadne. Aj tu bol páchateľ známy a nič. Veď našim ľuďom nebudeme ubližovať, no nie?

     Aj na ďalšej fotke občanom Poltára predstavím takúto nelegálnu skládku DSO. Zdokumentovaná bola pred dvomi rokmi. Nachádzala sa vedľa cesty do Cerín. Asi 30m za tabuľou, na ktorej je informácia o rekultivácii bývalej skládky TKO, kde boli použité finančné prostriedky EÚ. Dostal som informáciu z prostredia MsÚ, že zriadenie tejto skládky umožnil vyššie postavený úradník MsÚ. Tento materiál isto mnohí občania Poltára poznajú a vedia odkiaľ pochádza.

      No a tieto a ďalšie nelegálne skládky v blízkej dobe bude musieť mesto zlikvidovať pod hrozbou sankcií. Vážení občania a viete, kto toto všetko zaplatí? Sú len dve možnosti: buď sa nájde vinník, ktorý to tam navozil, alebo druhá možnosť že to zaplatíme všetci. Ako? Veľmi jednoducho: budú zvýšené poplatky za vývoz a likvidáciu KO. A to už nie o 1,30 €, ako naposledy, ale pravdepodobne o 100 alebo aj viac %. Ešte aj potom budeme nevšímavo chodiť okolo takýchto skládok?

Na deň 27. 10. 2017 je zvolané MsZ. Podľa programu v bode 4 tohto rokovania by mala byť podaná Správa o stave ŽP. Som veľmi zvedavý, či v nej bude nejaká zmienka o týchto  nelegálnych skládkach a ich spôsobe likvidácie.

Ján Štefančík

2 Odpovedajú na PÁCHANIE TRESTNEJ ČINNOSTI sa stáva spoločenskou normou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *