Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

PREČO PRIMÁTOR POLTÁRA ODMIETA INFORMOVAŤ OBČANOV ?

Skúste si predstaviť, že máte toľko povinností, že nestíhate nič vybaviť bez cudzej pomoci. Zamestnáte niekoho, o kom si myslíte, že sa na neho môžete spoľahnúť. Necháte ho používať Vaše auto, zveríte mu prístup k Vašim financiám a ešte mu dáte viac ako slušný plat. Je úplne normálne, že si občas budete preverovať, ako tieto Vaše očakávania tento Váš správca plní. Požiadate ho, aby Vás oboznámil, s kým trávi pracovný čas, ako míňa Vaše peniaze atď. Napodiv, on Vám odpovie, že si nevedie žiadnu evidenciu, pretože mu to žiadny zákon neprikazuje. Morálna zodpovednosť voči Vám, svojmu chlebodarcovi, mu nič nehovorí. Čo by ste urobili s takým správcom?

V decembri 2016 som požiadal podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám o informáciu o absolvovaní pracovných schôdzok primátora mesta Poltár za mesiac december 2016 a to tak, že informácia bude obsahovať dátum schôdzky, miesto konania, účel schôdzky a výsledok jednania. Dostal som nasledovnú odpoveď: Mesto nevedie osobitnú evidenciu o pracovných schôdzkach primátora, nakoľko mu to zákon neprikazuje.

Nepripomína Vám to, o čom som písal v úvode tohto článku? Nezabúda primátor, že je len takýmto správcom majetku nás, občanov mesta? Keď sa tak rád oháňa zákonmi, ktorý zákon mu dovolil chovať muflony na zrekultivovanej skládke KO na Slanej Lehote? Ktorý zákon mu dovolil využívať dvoch zamestnancov mesta, určených na údržbu tejto skládky, na účely Poľovného združenia kde je predsedom? Nebudem Vás zaťažovať ďalšími detailami jeho hospodárenia, o ktorých sami viete viac ako ja.

Len na ilustráciu, ako sa postavil k podobnej otázke starosta obce Trnavá Hora: http://www.trnavahora.sk/stretnutia-starostu.html

alebo starosta obce Slaská, ktorý zverejnil majetkové a daňové priznania svoje aj svojej rodiny: http://www.slaska.sk/?id_menu=55588&limited_level=1&stop_menu=55584#me

Ani im to žiadny zákon neprikazuje, ale som presvedčený, že kto nemá čo skrývať, nemôže mať problém uvedené zverejniť. Oprávnená otázka znie: má náš primátor čo skrývať pred občanmi mesta Poltár? Zamestnal by si rozumný občan takého správcu?

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *