Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

KTO OHROZUJE OBČANOV POLTÁRA ?

 

Koľko obyvateľov Poltára vie o tom, že medzi nimi žije ťažko psychicky chorý občan, schizofrenik, ktorý je v svojej pomätenosti mysle nebezpečný nielen sebe, ale aj ostatným občanom v svojej blízkosti. Tento ťažko chorý človek, ktorý je odkázaný na seba, má pridelený byt v pavlačovej bytovke na Železničnej ulici. Byt je doslova zdemolovaný, tento človek chodí do bytu cez rozbité okno, pretože stratil kľúče od dverí. Vo vani si rozloží oheň. Mimo toho, že je schizofrenik, trpí ďalšou psychickou poruchou – zoofíliou. Na vysvetlenie pre tých, ktorí nevedia čo to znamená: má psa a toho znásilňuje- ukája si na ňom sexuálny pud. Holduje alkoholu, fetuje toluén.

Neďaleko bytovky je škola, pokukuje po okoloidúcich dievčatách. Vďakabohu, zatiaľ sa ešte neudialo to najhoršie. Nie je hodné ani pomyslieť, čo môže vykonať, keď bude v stave omámenia. Ohrozuje susedov, robí výtržnosti.

Niekoľkokrát ho už riešila štátna polícia. Vie o ňom primátor, doteraz sa z tejto strany podniklo minimum pre to, aby sa táto veľmi naliehavá situácia vyriešila. Terénni pracovníci sa odmietli týmto človekom zaoberať. Asi vedia, že on im  kávičku neponúkne.

Nakoniec v tejto dobe začala riešiť uvedený problém krehká žena, poslankyňa MsZ, predsedkyňa Sociálnej komisie. Napriek tomu, že nie je to jej povinnosťou. Zariadila a dokázala spomínaného muža presvedčiť k návšteve psychiatra. A ešte ho aj osobne doprevádzala. Vybavuje sa mu umiestnenie v protialkoholickej liečebni na Prednej hore.

Toto je však len dočasné a nie veľmi efektívne riešenie. Je potrebné podniknúť všetky kroky, aby bol trvale umiestnený v psychiatrickom zariadení. Je potrebné informovať občanov, že v byte môže bývať len do konca tohto mesiaca pretože neplatí nájomné. Potom mu hrozí deložovanie. Ako sa s tým vysporiada primátor a príslušní úradníci? A čo terénni pracovníci ktorí sú za toto platení? Alebo počkáme, kým sa stane niečo horšie ako rozbitý byt, výtržnosti a týranie psa? Zatiaľ.

Predpokladám, že občania sa budú o vyriešenie tohto problému zaujímať priamo u primátora a vysvetlia mu, čo je konanie vo verejnom záujme.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *