Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

KANALIZAČNÉ LAJDÁCTVO V POLTÁRI

     Na Slovensku ešte doteraz niekoľko obcí a okrajových častí miest nemá vybudovanú splaškovú kanalizáciu včetne ČOV. V niektorých obciach a mestách majú občas menšie, alebo väčšie problémy s odvádzaním splaškov. A to napriek tomu, že už kanalizáciu majú.    

      Nech sa prídu pozrieť do Poltára, ako sa to dá vyriešiť. Stačí vybudovať vedľa pôvodnej kanalizácie druhú a vec je vyriešená. Tak, ako je to na ulici Pionierskej. Z obdobia socializmu ostal nielen názov ulice, pôvodná kanalizácia ale aj socialistický prístup k životnému prostrediu. Ono veci sa totiž majú tak, že ešte stále  nejaké množstvo domov ostalo pripojené na starú kanalizáciu, ktorá je samozrejme vyústená do miestneho potoka, zvaného Poltarica. A takýchto vyústení je v Poltári nespočetné množstvo. Jedno takéto je zdokumentované na priložených záberoch:

      Nemenovaný občan Poltára upozornil na toto už v letných mesiacoch odchádzajúceho primátora. Upozornil ho aj na to, že došlo k havarijnému stavu, keď sa splašky dostali do studne a došlo ku kontaminácii spodných vôd. Ako vidieť, doteraz sa nič nevyriešilo, pretože pán primátor sa musel venovať predvolebnej kampani, len pri tých sebachválach toto nejak opomenul spomenúť popri toľkých zásluhách. Nezmienil sa ani o tom, kto má na svedomí kolaudačné lajdáctvo vybudovanej kanalizácie v Poltári.

     Je len čerešničkou na torte, že nič nebráni vodárenskej spoločnosti inkasovať stočné aj od tých vlastníkov nehnuteľností, ktorí nie sú pripojení do kanalizácie ukončenej v miestnej ČOV.

     A už sa vôbec nemôžeme čudovať, že kanalizácia na Podhorskej ulici nie je vybudovaná ani po viac ako 10 ročnom úsilí – neúsilí. Ale o tomto viac tu: https://pado.blog.sme.sk/c/475242/komunalne-sracky-v-poltari.html

A dôsledky? Nuž, takýto je pohľad do Poltarice poniže Poltára:

     Neodpustím si nakoniec odkaz pre pána prednostu okresného úradu v Poltári. Nebolo by prospešnejšie namiesto riešenia letáčikov na aute počas volieb venovať energiu radšej tomuto hazardu zo životným prostredím? Nie je náhodou zavádzaním výrok, že neprišlo oficiálne podanie? Ale pán prednosta, prišlo. Dôkaz je v tom článku pod odkazom.

Ján Štefančík

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *