Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

OTVORENÝ LIST POSLANKYNI BB SK – MUDr. A. BANÍKOVEJ

     Vážená pani poslankyňa BB SK! Po tom všetkom, čo už odznelo pri vzájomnej komunikácii na sociálnej sieti Fb, hlavne však z Vašej strany, ako verejne činnej osoby, som sa rozhodol obrátiť na Vás formou otvoreného listu.

     Pretože toho vzájomného napádania, rôznych invektív a osočovania už hádam stačilo. Najmä však smerom od Vás, voči Vám nepohodlným občanom, ktorí si dovolia mať na niektoré veci vlastný názor, ktorý nie je súhlasný s Vaším. Vypadá to tak, akoby Vás zmáhal pocit vlastnej výnimočnosti a zabúdate, že máte slúžiť občanom a nie opačne.

    Ale poďme k veci. Skúste si predstaviť, že bývate vo väčšom meste, napr. v Banskej Bystrici. Zrazu sa rozhodnete, že spravíte dobrý skutok. Necháte vyhlásiť, že povedzme v sobotu sa postaráte o bezdomovcov. Zvoláte ich pred niektorú reštauráciu s veľkou presklenou prednou stenou, aby bol do nej priamo z ulice dobrý výhľad. Okolo bohato prestretých stolov budú hodovať tí, lepšie situovaní hostia. Naľahko oblečení, pretože priestor je výdatne vykúrený, hoci vonku je treskúca zima mínus 10 stupňov. Tých chudákov vonku necháte tam stáť, možno im bude znieť zvnútra pekná hudba. Keď sa po niekoľkých hodinách poroschádzajú tí, ktorých už skôr neodviezli sanitky, spokojne si vydýchnete, ako bolo o nich dobre postarané. Pre istotu ešte v ten deň napíšete na Fb sebaoslavujúci komentár, koľko dobra Ste dokázali venovať tým chudákom.

    Prečo toto píšem? No, lebo presne takto mi pripadá, ako sa vychvaľujete (hlavne pred voľbami), čo všetko vy robíte pre občanov Poltára. Pretŕčate nejaké štúdie polyfunkčnej budovy na mieste IT na Železničnej ulici. Vychvaľujete budovanie cyklotrasy. Myslíte si, že problémy, ktoré trápia občanov Poltára, s týmto budú vyriešené?

   Nemyslíte si, že namiesto nejakej polyfunkčnej budovy by občania privítali poriadne autobusové nástupište? A vybudovaním záchytného parkoviska pre osobné autá by sa vyriešila kalamitná situácia s parkovaním na Železničnej ulici. Verejné toalety by si tam tiež našli svoje miesto.

   A namiesto cyklotrasy, aj keď je to v súčasnosti zaujímavé hlavne kvôli možnosti čerpať eurofondy (z ktorých sa podstatná časť aj tak rozkradne), skúsiť energiu a financie presmerovať iným smerom. Nebolo by rozumnejšie podporiť to, čo navrhuje budúca primátorka? A to začať urýchlene pracovať na vybudovaní komunikácie Poltár – Nové Hony. Lebo toto by bolo riešenie, ako pritiahnuť investorov a vytvárať nové pracovné príležitosti. K tomu stačí tak málo: premôcť svoje urazené ego a namiesto svojich snov plniť oprávnené potreby občanov.

    A to najdôležitejšie nakoniec. Ako Váš bývalý volič, očakávam, že prestanete pomáhať ťažkoodchádzajúcemu primátorovi spochybňovať program novej primátorky a ukončíte konečne Vaše ťaženie proti nej. Taktiež by bolo vhodné z Vašej strany prestať používať slovník štvrtej cenovej skupiny a začať sa správať tak, ako prináleží Vášmu postaveniu verejne činnej osoby.

Ján Štefančík

Odpovedá na OTVORENÝ LIST POSLANKYNI BB SK – MUDr. A. BANÍKOVEJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *