Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

DOMČEK, DOMČEK, KTO V TEBE BÝVA?

      Perníková chalúpka to nie je, tak ježibaba to nebude. Postavený na stračej nôžke tiež nie je. Takže ani baba Jaga tam nie je. Má vylepšené podkrovie, asi to nebude ani bezdomovec. A hľaďmeže, aj nová poštová schránka na bráne visí. Ba, ešte aj čudná anténa na streche, asi na príjem signálov z vesmíru.

    Podobu to má priam ako šľachtické sídlo z anglického vidieka. Síce by neškodilo priložiť ruku k dielu a čo-to ponaprávať. Lebo na tomto šľachtickom sídle vidieť, že zub času už vykonal svoje. A možno ten úbožiak, ktorý tu býva, nemá ešte stále dosť na opravu tejto pamätihodnosti. Veď na Slovensku skoro každý už vie, aký je Poltár chudobný, bez pracovných príležitostí. Nenašla by sa nejaká skromná sumička v mestskom rozpočte? Dosť možné, že tu môže bývať niekto dôležitý (???) pre naše mesto. Žeby to bolo letné sídlo nebodaj nejakého úradníka z MsÚ? Nie, nie, ako ma niečo také mohlo napadnúť?

    A možno je všetko inak. Možno, že tu naozaj nikto nebýva. Pravdepodobne nejaká nenahraditeľná osobnosť (???) Poltára tu má len trvalý pobyt. Tiež to môže byť nejaký špekulant, aby mohol kandidovať za Poltár povedzme do NR SR, do VÚC, alebo nebodaj v komunálnych voľbách. Čo vy na to, pán prednosta MsÚ?

   Bol by som vďačný občanom Poltára, ktorí toto sídlo poznajú, keby oboznámili aj nás ostatných, čo túto znalosť nemáme.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *