Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
marec 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ČO PLATIA OBYVATELIA NÁJOMNÝCH BYTOV ?

    Povedal niekto obyvateľom nájomných bytov v bývalom internáte, za čo všetko platia? A o koľko by mohli mať nižší mesačný nájom, keby vedenie mesta pracovalo v prospech týchto občanov? Začnime nákupom kuchynských liniek do 72 bytov tejto bytovky.

    Ktovie prečo, kuchynské linky dal primátor robiť na mieru, aj keď, ako sa neskôr ukázalo, toto podľa všetkého nebolo nutné. Vďaka tomu sa cena jednej linky vyšplhala na úctyhodných minimálne 340 €. Za túto cenu by sa právom dalo očakávať aspoň pozlátené kovanie na týchto linkách. Ako viem, žiadna zlatokopecká horúčka sa v tejto bytovke nekonala. Zhodou okolností niektorí poslanci si dali tú námahu, že si boli obzrieť tieto byty a zistili zaujímavú skutočnosť. Dali sa zabudovať sériové linky, v cene približne 130 €. Celkom zaujímavý rozdiel v cene jednej linky cca 210 €. No však čože, veď nájomníci si to radi zaplatia.

     Na zasadnutí MsZ dňa 15. 3. 2018 sa poslankyňa Martina Tóčiková opýtala primátora, prečo ešte stále drží 6 bytov v tejto bytovke prázdnych, neobsadených, keď je veľa žiadateľov o pridelenie bytu.Vyslúžila si od primátora arogantnú odpoveď, že o týchto bytoch rozhoduje on a poslanci sa mu do toho nebudú starať. Celé to môžete vidieť na videozázname od 45 minúty tu: https://vimeo.com/262428400  On tie byty drží pre Póora. Pre toho Póora, ktorý zlikvidoval skláreň v Poltári a je dlžný mestu (nám všetkým), 100 tisíc € na dani z nehnuteľnosti.

A kto platí náklady na tieto byty? Na toto všetko nájdete odpoveď na priloženom materiáli z Bythermu.

Tu je žiadosť o poskytnutie informácie:

B Y T H E R M s. r. o.

P o l t á r

VEC : Žiadosť o sprístupnenie informácie

Podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám žiadam o

sprístupnenie nasledovných informácií v elektronickej /písomnej/ forme :

1. koľko stálo zakúpenie kuchynských liniek a sporákov do zrekonštruovanej bytovky ( bývalý internát )

2. z akého zdroja bola potrebná suma zabezpečená

3. koľko neobývaných ( nepridelených ) bytov je v tejto bytovke v súčasnosti

4. kto hradí a z akých zdrojov prevádzkové náklady na tieto byty

Odpoveď očakávam v zákonom stanovenej lehote. Za vybavenie ďakujem.

V Poltári dňa 18. 12. 2016

Ján Štefančík

A tu odpoveď z Bythermu:

Aspoň týmto spôsobom som sa snažil oboznámiť obyvateľov bývalého internátu, za čo vlastne platia. A tiež poukázať na postoj primátora a jeho úradníkov, na čele s prednostom MsÚ, voči občanom.

Ján Štefančík

Odpovedá na ČO PLATIA OBYVATELIA NÁJOMNÝCH BYTOV ?

  • Tak a teraz pekné vidíte, ako našimi naši veľmi predstavitelia mesta Poltár !! Byty, ktoré mali byť určené pre manažérov pána exvycapnika Poora, za to že v Poltári rozbehne sklársku firmu, no nerozbehol, drží pán primátor, poslancom nechce povedat, ako bola uzatvorená zmluva s Poorom, takže byty záhadným spôsobom ovláda p. primátor a občania, ktorí dostali sociálne byty, sa skladajú p.Poorovi na nájom za tieto byty. Teda, aby som bol presný do ich nájmu za započítava suma za byty, za ktoré by mal platiť p.Poor !!! To sú tie SMER- acke istoty !! Navyše tento „podnikateľ“ znamy z éry HZDS, dlhuje nášmu mestu na daniach z nehnuteľností 100 000 euro !!! Aby som nezabudol p. podnikateľ, má veľmi blízko k vládnej strane SMER !! Tak, čo Vy občania na to ?? Ešte budete voliť takýchto ľudí do vedenia mesta Poltár ?? !!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *