Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
február 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

DNI MESTA POLTÁR

   V dňoch 22. – 22. 9. 2019 prebiehali v Poltári rôzne akcie z príležitosti osláv Dní mesta Poltár. Počas týchto osláv poctili v sobotu svojou prítomnosťou mesto Poltár aj poslanci NR SR: p.poslanec Martin Fecko (OĽANO), p. poslankyňa Simona Petrík (t. č. nezaradená, predtým SIEŤ).

   Jednou z akcií bolo aj otvorenie parčíka po rekonštrukcii pri budove MsÚ a tiež odhalenie sochy anjela, ktorý je umiestnený v tomto parčíku. Na túto akciu boli pozvaní aj spomenutí poslanci, ako aj ďalší hostia a rodáci z Poltára.

Erb mesta Poltár – mozaika z farebných kamienkov.

Foto autor Peter Štefančík

   Pokračovaním akcie bol sprievod okolo námestia, pred KD k veľkému javisku. Sprievod viedli miestni heligonkári – Veselí starci a primátorka Poltára p. Martina Brisudová.

   Počas sprievodu sa p. poslanec Fecko zaujímal o rôzne súvislosti s mestom Poltár. Jednou z otázok bola, odkedy má Poltár štatút mesta, odkedy je okresným mestom. Na túto otázku pohotovo odpovedala dáma z našej staršej generácie, ktorá si v súvislosti s oslavami Dní mesta prevzala od primátorky ocenenie za dlhoročné pôsobenie na poli kultúry. Je dobre známa aktívnym členstvom v OZ OPONA a tiež v spevokole LETOKRUHY.

   V záujme kompletnej informovanosti som p. poslancovi Feckovi vysvetlil, že okres Poltár bol výmyslom Mečiara v záujme upevnenia bašty HZDS. Ešte som dodal, že bývalí voliči HZDS sú teraz v Poltári voličskou základňou SMERu.

   Na túto poznámku sa mi dostalo od spomenutej dámy ponaučenia, že ak sa mi nepáči bývať v Poltári, mám sa odsťahovať.

   Neviem, či v jej prípade padli moje slová na „úrodnú pôdu“, alebo sa jej priamo dotkli, ale v mojich očiach sa okamžite zaradila medzi tých, ktorí nestrpia iný názor, len ten svoj.

   V každom prípade na mňa „zavanul“ dych normalizácie spred roku -89.

Ján Štefančík

2 Odpovedajú na DNI MESTA POLTÁR

 • Okres v Poltári nebol výmyslom Mečiara. Okres tu bol , keď sa začala kolektivizácia v 50- tich rokoch. No a voliči HZDS už asi ťažko volia SMER. babky demokratky sú už pod zemou
  Kto koho volí to je jeho vec. Netreba tu rozpútavať emócie o tom čo bolo nebolo, to sú už len spomienky.

 • Dovolím si poopraviť dva omyly v predchádzajúcom komentári.
  1/ Je pravda, že okres v Poltári tu už v minulosti bol. Neskôr sa malé okresy rušili, okr. Poltár sa stal súčasťou okr. Lučenec.
  Okres Poltár bol znovu vytvorený v začiatkoch 1. Mečiarovej vlády, keď prebiehala územná reforma. Dokonca do okr. Poltár boli priradené aj niektoré obce (Pinciná), pre ktoré to bolo zjavne nevýhodné.
  2/ Dnešní voliči SMERu boli v minulosti najvernejší voliči HZDS. Viem to z vlastnej skúsenosti, niekoľkých osobne poznám.
  Nie je to rozpútavanie emócií, ale minulosť si treba pripomínať, aby sme sa poučili. A za vyslovenie názoru vyháňať niekoho z Poltára? To sme už v dejinách zažili niekoľkokrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *