Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

DNI MESTA POLTÁR

   V dňoch 22. – 22. 9. 2019 prebiehali v Poltári rôzne akcie z príležitosti osláv Dní mesta Poltár. Počas týchto osláv poctili v sobotu svojou prítomnosťou mesto Poltár aj poslanci NR SR: p.poslanec Martin Fecko (OĽANO), p. poslankyňa Simona Petrík (t. č. nezaradená, predtým SIEŤ).

   Jednou z akcií bolo aj otvorenie parčíka po rekonštrukcii pri budove MsÚ a tiež odhalenie sochy anjela, ktorý je umiestnený v tomto parčíku. Na túto akciu boli pozvaní aj spomenutí poslanci, ako aj ďalší hostia a rodáci z Poltára.

Erb mesta Poltár – mozaika z farebných kamienkov.

Foto autor Peter Štefančík

   Pokračovaním akcie bol sprievod okolo námestia, pred KD k veľkému javisku. Sprievod viedli miestni heligonkári – Veselí starci a primátorka Poltára p. Martina Brisudová.

   Počas sprievodu sa p. poslanec Fecko zaujímal o rôzne súvislosti s mestom Poltár. Jednou z otázok bola, odkedy má Poltár štatút mesta, odkedy je okresným mestom. Na túto otázku pohotovo odpovedala dáma z našej staršej generácie, ktorá si v súvislosti s oslavami Dní mesta prevzala od primátorky ocenenie za dlhoročné pôsobenie na poli kultúry. Je dobre známa aktívnym členstvom v OZ OPONA a tiež v spevokole LETOKRUHY.

   V záujme kompletnej informovanosti som p. poslancovi Feckovi vysvetlil, že okres Poltár bol výmyslom Mečiara v záujme upevnenia bašty HZDS. Ešte som dodal, že bývalí voliči HZDS sú teraz v Poltári voličskou základňou SMERu.

   Na túto poznámku sa mi dostalo od spomenutej dámy ponaučenia, že ak sa mi nepáči bývať v Poltári, mám sa odsťahovať.

   Neviem, či v jej prípade padli moje slová na „úrodnú pôdu“, alebo sa jej priamo dotkli, ale v mojich očiach sa okamžite zaradila medzi tých, ktorí nestrpia iný názor, len ten svoj.

   V každom prípade na mňa „zavanul“ dych normalizácie spred roku -89.

Ján Štefančík

2 Odpovedajú na DNI MESTA POLTÁR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *