Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

DOTÁCIE PRE TJ BOLI POSKYTOVANÉ NEZÁKONNE

Futbaloví krikľúni, účinkujúci v skupine Krok za Krokom, nie sú schopní pochopiť a priznať skutočnosť, že dotácie pre TJ Sklotatran Poltár boli poskytované v rozpore s platnými zákonmi a hlavne v rozpore s VZN č. 05/2010 https://www.poltar.sk/mestske-zastupitelstvo/vseobecne-zavazne-nariadenia/?page=2

Vysvetlenie pre nechápavých: TJ Sklotatran mala písomne požiadať každý rok o poskytnutie dotácie, za podmienok presne určených v tomto VZN.

Na základe tejto žiadosti malo MsZ odsúhlasiť v rozpočte výšku dotácie pre príslušný rok. Potom malo nasledovať uzavretie zmluvy medzi mestom a TJ Sklotatran.

Je zrejmé, že sa tento postup nedoržiaval. Môžme len hádať prečo. Asi aj tu platilo príslovečné „jej son rozhodov, tak bude“. Veľkú vinu na tomto stave nesú aj poslanci MsZ, ktorí na rokovania chodia nepripravení, (nepoznajú ani základné predpisy a nariadenia).

Vo vlaňajších voľbách však občania rozhodli, že je načase, aby došlo k zmene na čele mesta. Funkcie primátorky sa ujala Mgr. Martina Brisudová a začal povievať v Poltári nový vánok transparentnosti. Ostáva jej len dôverovať, že tento vánok postupne zosilnie na poriadny vietor. Dňa 28. 2. 2019 bola uzavretá prvá zmluva medzi mestom a TJ Sklotatran. https://www.poltar.sk/mestsky-urad/povinne-zverejnovane-dokumenty/mesto/?page=4 

Zmluva č. 01/2019 o poskytnutí dotácie z rozpočtu mesta na rok 2019

A v TJ Sklotatran zrazu nastal poplach. Miestni funkcionári TJ si pravdepodobne začali uvedomovať, že na transparentnosť v TJ sa tlak bude stupňovať. Vyústilo to do odstúpenia celého výboru TJ Sklotatran.

Veľmi poučne pôsobí riešenie v Trenčianskych Tepliciach. Miestni futbaloví krikľúni by si ho mali pozorne prečítať a posledný odstavec doporučujem aspoň dvakrát.

Do budúcna bude potrebné pravdepodobne opustiť profesionálny futbal a začať znovu s amatérskym, tak, ako to začali robiť aj v iných mestečkách a obciach. Tam, kde už pochopili, že sa môžu „prikryť len s takou perinou na akú majú“.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *