Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ŠAFÁRENIE VÝBORU PRE ROZVOJ OKRESU POLTÁR

    Šafárenie je veľmi slušný výraz pre rozdeľovanie dotácií z Akčného plánu pre rozvoj okresu Poltár. Pokúsim sa občanom Poltára zdokumentovať, ako výbor pod vedením prednostu Okresného úradu PG ml. prideľuje dotácie rôznym firmám, ktoré produkujú stratu a teda neodvádzajú ani dane. Nie nadarmo prednosta OÚ nerešpektoval uznesenie MsZ, keď namiesto primátorky Poltára prizval inú osobu, ktorá tam nemá čo hľadať.

    Na pracovnom stretnutí dňa 18. 9. 2019 takto výbor prideľoval dotácie ako Jánošík. „Od buka do buka“. Tak, ako je na foto č. 1, 2 a 3. Firmy, na ktoré chcem upriamiť pozornosť občanov sú na týchto fotkách v rámčeku.

    Na fotke č. 4 je zdokumentované podnikanie firmy JADACH s.r.o., ktorá produkuje stratu. Komu názov firmy nič nehovorí, tak je to pekáreň Chovanec. To budeme dotovať stratové firmy a zachraňovať ich?

    Na fotke č. 5 je ďalšia „zaujímavá firmička“, ktorá nemá ani zamestnancov. Jedná sa o firmu vlastníka miestneho PD. To už sme klesli tak hlboko, že výbor poskytne dotáciu na nákup techniky pre spoločníka Ing. PJ firmu Merkant s.r.o., ktorá ani nemá sídlo v okrese Poltár?

    A čerešnička nakoniec. Na fotke č. 6 je zdokumentovaná firma, ktorej konateľka sa pravdepodobne spoločne s manželom v novembri 2018 podieľala na krádeži oceľových nosníkov zo dvora MsPS. Túto krádež v súčasnosti riešia orgány činné v trestnom konaní.

    Toto šafárenie s financiami so štátneho rozpočtu a teda majetkom občanov Slovenska je už zrelé na podanie na prokuratúru a NAKA.

   Nie nadarmo sa hovorí: „Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá“. Však pán prednosta OÚ a tiež „náhradníčka“ vo Výbore pre rozvoj okresu Poltár, dosadená namiesto primátorky Poltára.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *