Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ČO TO SKUTOČNE SMRDÍ NA PODHORSKEJ ULICI ?

      V starom Ríme už pred viac ako 2 tisíc rokmi mali vybudovaný vodovod a kanalizáciu, ktorou odvádzali splašky do rieky Tiber. U nás a to nielen v Poltári, vodovod bol vybudovaný len nedávno. No a o kanalizácii ešte aj dnes v niektorých uliciach a mestských častiach Poltára môžu občania len snívať. Napriek tomu, že sa im to už viac ako 10 rokov sľubuje. V tomto období je najviac rozvírená situácia v súvislosti s kanalizáciou na Podhorskej ulici.

    Všetky domy na Podhorskej ulici, tak, ako bolo bežne zaužívané v minulosti, majú splašky odkanalizované do miestneho potoka. A to buď priamo, alebo cez dažďovú kanalizáciu, ktorá je zaústená do potoka. Táto sa časom upchala, a splašky vytekali na ulicu a odtiaľ do dvorov. Obyvatelia tejto ulice, prevažne používajúci vlastný zdroj vody zo svojich studní, tieto majú znehodnotené preniknutými splaškami. V tomto období je úplne zbytočné, aby títo obyvatelia hľadali nejakých vinníkov vo svojich radoch. Toto by bola voda na mlyn vedeniu mesta, ktoré už niekoľko rokov nekoná, napriek opakovaným sťažnostiam zo strany obyvateľov. Sladký spánok terajšieho dočasného primátora a úradníkov MsÚ na čele ktorého je prednosta p.PO, prerušila poslankyňa MsZ p. Mgr. Martina Brisudová v spolupráci s ďalšími poslancami opozície a občianskymi aktivistami. Táto skupina poslancov a aktivistov sa opakovane začala venovať problému obyvateľov Podhorskej ulice a navrhuje riešenie tejto už havarijnej situácie. Namiesto toho, aby primátor prejavil snahu hľadať spoločné riešenie, začal obyvateľom Podhorskej ulice vypisovať rôzne pamflety, v ktorých hľadá vinníka spomedzi nich. Všetko, len nie už v zárodku zariadiť vyčistenie otrávených studní a hľadať spôsoby, ako ukončiť čím skôr vypúšťania splaškov do potoka.

    V tomto čase sa buduje nový zberač dažďovej kanalizácie, ktorá bola nefunkčná z dôvodu, že sa do nej dostávajú splaškové vody z niektorých domov, čím došlo k postupnému zaneseniu tejto kanalizácie. Do nového potrubia pripojila firma, ktorá toto potrubie pokladá, starú dažďovú kanalizáciu, do ktorej ostali zaústené splašky. A to všetko pod dozorom a na príkaz úradníkov z MsÚ. Na priložených fotkách je to patrične zdokumentované. Vybudovaním nového a poriadne predraženého potrubia sa nič nevyriešilo. Splašky naďalej, tak ako doposiaľ, pôjdu do potoka. Tentoraz s požehnaním MsÚ. Namiesto toho, aby primátor začal konať v záujme občanov, začal sa týmto ťažko skúšaným ľuďom vyhrážať sankciami. Vlastne za to, k čomu ich svojou nečinnosťou nepriamo núti.

Nefunkčná stará dažďová kanalizácia. V hornej časti vidieť zatopenú šachtu.

Tá istá šachta počas prác na novom potrubí. Zafarbená od splaškov a sračiek.

      Na poslednej fotke je vyznačené pripojenie starej, pôvodnej šachty do nového potrubia. Na zábere tejto šachty jasne vidieť sfarbenie, ktoré evidentne nepochádza z dažďovej vody.    Kto má záujem, ponúkam článok konateľa OZ TATRY

     Tiež je veľmi poučné vidieť a počuť ako drzo a arogantne sa dokáže chovať prednosta MsÚ voči poslancom MsZ. Videozáznam z MsZ. Najzaujímavejšie je to od 1,33 hod.

    Na Podhorskej ulici je skutočne poriadny smrad. Ale nielen z tých sračiek, ktoré ju už niekoľko rokov zamorujú, lež z rozhodnutí primátora a jeho úradníkov z MsÚ. A hlavne z rozhodnutí týchto dvoch „nenahraditeľných osobností“. Pomedzi ľudí sa šíria reči, že sa chystajú na jeseň kandidovať na funkciu primátora. Ešte stále sa utápajú v snoch o vlastnej výnimočnosti?

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *