Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ČO PRINIESLO VÝJAZDOVÉ ROKOVANIE VLÁDY PRE POLTÁR ?

      Dňa 30. 5. 2018 v rámci oddychového programu „Poznaj svoju vlasť“ poctila vláda SR juh Banskobystrického VÚC svojou prítomnosťou na výjazdovom rokovaní vo Fiľakove. Nie, žeby občania až tak túžobne očakávali, kedy im tento výkvet našej politickej scény príde oznámiť, ako vie rozhádzať naše peniaze. V Bratislave im je už pravdepodobne tak horúco, že sa potrebujú prevetrať aspoň takýmto spôsobom. A určite veľkú rolu zohráva aj túžba, pred komunálnymi voľbami poopraviť klesajúce preferencie.

Výkvet našej politickej scény:

Vláda vo Fiľakove TASR

Výjazdové rokovanie vlády vo Fiľakove.(Zdroj: TASR)

    Niekoľko citátov zo SME sk.

Premiér súčasne dodal, že predstavitelia okresov Lučenec aj Poltár už signalizujú nedostatok hlavne kvalifikovanej pracovnej sily. Ako príklad uviedol, že v sklárskej výrobe v Poltári už pracujú aj zamestnanci z iných krajín Európskej únie.

     No, ja neviem, ale mne sa po týchto jeho slovách zdá, že je úplne odtrhnutý od reality. Alebo má v Poltári veľmi zlých informátorov. Pretože po takejto formulácii, človek neznalý miestnej situácie, si musí myslieť, že v Poltári je hrozný prebytok pracovných miest. Opak je však pravdou. Všetko, čo mohlo, už z Poltára odišlo. Pretože v Poltári sa nevytvárajú žiadne nové pracovné miesta. Ak aj, tak ojedinele. Pretože zatiaľ každý slušnejší investor, po spoznaní pomerov vo vedení mesta, si to radšej rozmyslel. A pravdepodobne tiež nikto neinformoval premiéra, ako skončila miestna skláreň.
     Najvyššie dotácie získajú dva projekty mesta Poltár. V prvom prípade pôjde o 200 tisíc eur na rekonštrukciu tribún na mestskom futbalovom štadióne a za 115 tisíc eur zrekonštruujú domov dôchodcov.

    Veľmi múdre rozhodnutie! V Poltári už naozaj je všetko v takom poriadku, že však čo s peniazmi? Prečo by sme ich nepoužili na to najdôležitejšie? A to je samozrejme nutná okamžitá rekonštrukcia tribún na futbalovom štadióne. Lebo však už máme opravené všetky chodníky aj cesty v meste a priľahlých mestských častiach. Aj cesta medzi garážami je už opravená. Alebo ešte nie? Už máme v Zelenom, Slanej Lehote, na Podhorskej a Továrenskej ulici vybudovanú kanalizáciu. Jáj, skoro som zabudol. Pravdepodobne tu zohrala úlohu dôležitá skutočnosť, že pán poslanec, ktorý je manažér TJ Sklotatran Poltár podporuje v MsZ primátora. Koľkým percentám občanov mesta vlastne slúžia tie tribúny? Verejný záujem tu podľa všetkého nie je vôbec dôležitý. Doporučujem prečítať schválený Akčný plán, veľa napovie, kto rozdeľuje tieto dotácie. A tiež tu: http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=25881

     A v druhom prípade, kdeže sa podelo viac ako 1 milión korún pri dokončievaní Domova dôchodcov? Spis je údajne zamrznutý v tom najspodnejšom šuplíku Lučenskej kriminálky.

    Citát z regionálnej tlače MY Novohrad:

V okrese Poltár pôjde 320 000 eur do okresného mesta. Plánujú tu rekonštrukciu tribún na mestskom futbalovom štadióne a obnovu domova dôchodcov. Zostane aj pre folkloristov na nákup krojov.

     Mám otázku. Ostane aj na povinné stranícke odvody a niečo aj na doplnenie mešcov správnym ľuďom?

Ján Štefančík

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *