Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

JAZERO PRI POLTÁRI VYBUDOVANÉ BÝVALÝM JRD

    Toto je vchod do areálu bývalého JRD. Tak ako aj inde, aj tu po roku ..89 nastali zmeny. Nie síce nejaké zásadné, hlavne že sa zmenil názov. Vymenili sa niektorí ľudia vo vedení, ale systém hospodárenia ostal. Starého psa novým kúskom ťažko naučiť. A tých psov, aj keď o niečo mladších, ale len vekom, ostalo tu ešte dosť. Ale nechajme túto tému histórii. Podstatné je, že počas zúrivého socializmu sa budovalo hlava, nehlava. No a takto sa podarilo vybudovať v katastri mestskej časti Zelené prekrásne jazero.

    Ako môžete vidieť na priloženej fotke, toto jazierko perfektne zapadá do okolitej prírody. Aj oko poteší, pokiaľ sa nenadýchnete nosom. Veru tak, kto by povedal, že na prvý pohľad také krásne jazierko je vlastne otvorená zberná žumpa hnojovice pri spevnenom hnojisku. Silne pochybujem, že je odstránená možnosť priesaku do spodných vôd.

A tu je sľúbené foto:

hnojisko Poltár - Zelené

   Hneď povyše, môžete vidieť hnojisko, ktoré vďaka nenávratne plynúcemu času už splynulo s okolitou prírodou. A podľa toho, že je tam vidieť čerstvo navozená pokosená tráva, vyzerá, že je aj v tejto dobe v prevádzke. Zdá sa, že toto je to, naším primátorom, dôkladne utajované kompostovisko. Pretože tá tráva podľa všetkého pochádza z verejného priestranstva mesta.

Prikladám ďalšie foto:

hnojisko Poltár- Zelené 2

   Kto vydal povolenie na ďalšie prevádzkovanie tejto nádhery? Čo na to hovorí zodpovedný úradník MsÚ? Tiež by ma zaujímal názor OÚ odbor ŽP. Ak by toto začala prevádzkovať súkromná osoba, som presvedčený, že by sa hneď uvažovalo o mastnej pokute. Viem, že na MsÚ sú moje články monitorované, kľudne sa zodpovední úradníci, včetne prednostu MsÚ a primátora môžu vyjadriť v komentári pod článkom. To nezaberie veľa času z Vašej predvolebnej kampane za peniaze všetkých občanov Poltára.

   Dovolím si priložiť ešte jednu fotku, na ktorej je mapka spomenutej pamätihodnosti. To v prípade rýchlejšej orientácie, ak by niekoho napadlo toto využiť ako turistickú atrakciu.

hnojisko Poltár- Zelené 3

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *