Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Ako pani poslankyňa VÚC BB SK Baníková narušila schôdzu MsZ v Poltári.

      Dňa 28. 6. 2021 som sa ako občan, ktorý sa zaujíma o veci verejné, zúčastnil rokovania MsZ tak, ako to robím už niekoľko rokov. Pri prejednávaní bodu č. 19 som považoval za potrebné prejaviť svoj názor, preto som využil právo občana dané mi zákonom o obecnom zriadení a prihlásil som sa do diskusie k tomuto bodu.

     Nato sa ozvala pani poslankyňa VÚC Baníková, ktorá bola tiež prítomná na rokovaní MsZ a arogantne, bez udelenia slova oznámila, že ak mi poslanci umožnia vystúpiť, nárokuje si aj ona udelenie slova. Na dotaz, či chce vystúpiť k danému bodu, odpovedala, že ona chce diskutovať k inému bodu.

     Tento jej arogantný výstup môžete zhliadnuť tu: https://www.facebook.com/watch/mestoPoltar/ od 2.18 hod.

Po tomto arogantnom „príhovore“ pani poslankyne Baníkovej mi poslanci neumožnili vystúpiť v diskusii k danému bodu. Výsledok hlasovania môžu občania vidieť na priložených fotkách.

                    Zákon o obecnom zriadení

§ 12 ods. 9

Ak na rokovaní požiada o slovo poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, poslanec Európskeho parlamentu, zástupca vlády alebo iného štátneho orgánu, slovo sa mu udelí. Môže sa udeliť aj ktorémukoľvek obyvateľovi obce.

ods. 11

Podrobné pravidlá o rokovaní obecného zastupiteľstva upraví rokovací poriadok obecného zastupiteľstva.

                 Rokovací poriadok MsZ v Poltári.

Článok 9.

ods. 7

Ak na rokovaní požiada o slovo poslanec Európskeho parlamentu, poslanec NR SR, zástupca vlády, iného štátneho orgánu alebo predseda samosprávneho kraja, predsedajúci mu udelí slovo.

ods. 14

V prípade, že požiada o možnosť vystúpiť na zasadnutí MZ riaditeľ právnickej osoby založenej alebo zriadenej obcou prípadne ďalší subjekt, napr. predseda petičného výboru, obyvateľ obce, rozhodne o tom MZ hlasovaním.

     Je na škodu všetkých občanov Poltára, že si pani poslankyňa VÚC takýmto spôsobom „lieči“ svoju chorobnú nenávisť voči primátorke Poltára.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *