Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Osobný záujem poslancov MsZ v Poltári nad záujmom občanov.

     Dňa 19. 7. 2021 sa konalo zasadnutie MsZ. Tohto zasadnutia som sa zúčastnil ako občan a miestny aktivista.

Do programu zasadnutia bolo zaradené podanie informácie z prevedenej „analýzy obsahu 1 100 l kontajnera“ a tiež informácia o pracovnej ceste z návštevy „Hater-Handlová s. r. o.“.

Občania mohli vidieť on-line vysielanie z tohto zasadnutia tu: https://www.facebook.com/mestoPoltar/videos/964211464154108

Informáciu podal zamestnanec MsÚ, ktorý vedie agendu Životného prostredia, v čase 2.18 hod. tohto prenosu.

Nikto z prítomných poslancov nemal záujem vystúpiť v diskusii k tomuto bodu. Pre nich je podľa všetkého téma ŽP strašne nezaujímavá.

Napriek tomu, že analýza kontajnera dopadla žalostne. Separovanie KO je v Poltári menej ako 30 %. Nejaké návrhy, ako to zlepšiť? Nula, zero, nič.

     Informácia z pracovnej cesty, ktorá bola zameraná na zavedenie elektronického sledovania vývozu KO – ELWIS, ktorý už využíva mesto Handlová, z našimi poslancami ani nepohla. Viem si predstaviť, ako nepríjemne sa táto informácia počúvala poslancom, ktorí odmietajú systém ELWIS zaviesť v Poltári.

Keď som sa prihlásil do diskusie, tak sa ukázalo, ktorí poslanci by najradšej zavreli hubu občanovi, ktorý pomenúva veci pravým menom. Tabuľka hlasovania je na priloženej fotke.

Korunu tejto diskusie nasadili poslanci Dresig a Račko, keď som im povedal, že viem pochopiť ich odpor k zavedeniu ELWIS, pretože u nich dvoch sa jedná o konflikt záujmov. Ich následná reakcia o 2.32 hod. videozáznamu sa rovnala reakcii rozzúreného býka, ktorému toreador ukáže červené súkno.

Asi som sa dotkol „majestátu“ týchto poslancov, keď si dovolili na mňa ziapať. Nuž, opäť sa potvrdilo, kto nemá argumenty, domáha sa svojej pravdy zvýšeným hlasom.

Občania si zaslúžia poznať pravdu. Prikladám tabuľku sadzieb dane za uloženie KO.

K tomu si treba prirátať ešte poplatok za vývoz. Je dosť možné, že ak sa nezvýši pomer separovaného odpadu, môžu sa poplatky na občana/rok vyšplhať až ku 40 – 50 €. A práve tu je výhoda systému ELWIS, ktorý nám môže ukázať cestu, ako menej platiť.

Ps: priložené fotky som nastrihal z videozáznamu, ktorého autorom je mesto Poltár.

Ján Štefančík

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *