Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

ZOMOS – VYHLÁSENIE K SÚČASNEJ SITUÁCII

    Občianske združenie Združenie Občanov Miest a Obcí Slovenska (ZOMOS) nechce stáť v súčasnej situácii bokom od občianskych aktivít. Aj my,členovia ZOMOSu si uvedomujeme vážnosť situácie, keď sa denne v samospráve vo svojich mestách a obciach stretávame s chobotnicou korupcie, arogancie moci väčšiny starostov a primátorov, zbytočnej byrokracie štátnej správy a nezáujmu slúžiť občanom. Preto sa OZ ZOMOS pripája k iniciatíve ZA SLUŠNÉ SLOVENSKO, s nasledovným vyhlásením:

   OZ ZOMOS vyjadruje hlbokú ľútosť nad brutálnou popravou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Je smutné, ak ľudí zjednocuje a na nohy stavia  smrť človeka. Chceme vyjadriť  podporu všetkým, ktorých tento čin nenechal ľahostajnými, a svojim konaním podporujú ozdravenie našej spoločnosti. Aj my  v ZOMOSe sledujeme jednotlivé príbehy  samospráv, kde si starostovia privlastnili  nekontrolovateľnú moc často pomocou intríg, ohovárania a využívania kontaktov s miestnymi  pohlavármi na likvidáciu svojich oponentov. Stovky malých či väčších zlodejín a korupčných skutkov ostáva nevyšetrených, alebo sú odložené s konštatovaním, že SKUTOK SA NESTAL. Náš kontakt s korupciou a zlou správou vecí verejných v samospráve je každodenný, niekedy sprevádzaný vyhrážkami, pohŕdavým postojom, či dokonca s fyzickým násilím. Mnohé slovenské mestá a obce trpia zlyhávaním štátu, ktoré sa prejavuje ľahostajným postojom vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov k páchaniu trestnej činnosti verejných funkcionárov a k  rozkrádaniu verejných zdrojov.

Len neúnavný a nekompromisný postoj nás, občanov tohto štátu, v zotrvávaní na požiadavkách na výrazné zmeny v správe nášho štátu, má šancu vybudovať spolu slušné Slovensko a dať budúcnosti možnosť nikdy na Jána a Martinu nezabudnúť.

Za Miestny klub ZOMOS v Poltári

Ján Štefančík

Odpovedá na ZOMOS – VYHLÁSENIE K SÚČASNEJ SITUÁCII

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *