Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

ZAUJÍMAVOSTI Z ROKOVANIA MsZ 14. 12. 2017.

   Rokovanie MsZ otvoril primátor podľa pripraveného programu. Schôdze sa zúčastnili v hojnom počte aj obyvatelia Podhorskej ulice, kde už niekoľko rokov trvá havarijná situácia z dôvodu neexistujúcej kanalizácie. Poslanec Pavel Jánošík navrhol doplniť program o jeden bod, kde by sa mala prejednať havarijná situácia na Podhorskej ulici. Situácia vzniknutá na tejto ulici sa začala riešiť po verejnom zhromaždení obyvateľov Podhorskej ulice za prítomnosti niektorých poslancov MsZ.

   Z diskusie vyplynulo, že už niekoľko rokov počas daždivého počasia splašky zo septikov niektorých obyvateľov vytekajú na ulicu a odtiaľ do nižšie položených dvorov. Takto došlo aj k znehodnoteniu niekoľkých studní, čo museli poškodení obyvatelia riešiť pripojením na verejný vodovod. Darmo sa títo občania už niekoľko rokov domáhajú vybudovania kanalizácie, čím by sa táto neutešená situácia pre nich vyriešila. Aj teraz dostali prísľub, že do konca roka (?) bude vybudovaná kanalizácia na odvedenie dažďovej vody z ulice do miestneho potoka. Na otázku občana, kde budú odtekať splašky tečúce na ulicu, odpoveďou bolo krčenie pliec a prázdne, nič nehovoriace pohľady zodpovedných. Na otázku, prečo mesto nevyužilo právomoci podľa platných zákonov a nedonútili pod hrozbou sankcií nezodpovedných obyvateľov Podhorskej ulice zamedziť vytekanie splaškov na ulicu, odpovedal prednosta MsÚ. Odpoveď znela približne takto: nechceli sme nikomu ublížiť, ale keď je to Váš návrh, pristúpime aj k tomuto. Zrozumiteľne preložené, aby to všetci pochopili: sú to naši voliči a nechceme si ich poštvať. Podľa toho bude lepšie rozoštvať susedov v ulici. Čiže donebavolajúci alibizmus vedenia mesta a úradníkov MsÚ. Ako sa dalo vyrozumieť zo slov obyvateľov Podhorskej ulice, niektoré novšie domy nemajú ani to najzákladnejšie vybavenie na zachytenie splaškov – funkčný septik. Ako je možné, že takáto novostavba bola skolaudovaná?

  Teraz bude dôležité, aby sa títo ťažko skúšaní obyvatelia už nenechali rozoštvať, ale aby držali spolu. Pretože len tak donútia zodpovedných konať.

   Zlatým klincom tohto rokovania MsZ bola účasť JUDr. Jána Juchu, podľa jeho slov, spoluvlastníka Ipeľských tehelní. Nezdržal sa a začal poúčať poslancov ako a čo majú hovoriť. Dokonca v súvislosti z neodsúhlasením zmeny Územného plánu  si dovolil obviniť poslancov, ktorí sa zdržali na predchádzajúcej schôdzi pri hlasovaní o tomto bode, že podľa neho čakajú na úplatok. Samozrejme, že s týmto výrokom zožal búrku nevôle dotknutých poslancov. Z jeho úst odzneli vyhrážky na adresu obyvateľov miestnej časti Zelené, že keď nebudú chcieť bytovky, ktoré tam zamýšľal stavať, postaví betonárku a môžu sa tešiť na nákladné autá, ktoré tam budú jazdiť. Človek s minulosťou celoživotnej služby v ŠTB a nadobudnutím majetku v divokej privatizácii by mal chodiť po kanáloch a nie moralizovať a poúčať poslancov MsZ, že majú chodiť za ním sa dohodnúť . Pán Jucha by sa mal zobudiť z jeho eštebáckeho sna a uvedomiť si jednu zásadnú skutočnosť: nie je majiteľom mesta Poltár, aj keď niektorí tajtrlíci ho v tom omyle podporujú.

   A ešte jedna rada pre Jána Juchu ktorá bude úplne zdarma: všade vo svete je normálne, ak výrobky ktoré firma vyrába, nemajú odbyt, zastaví sa výroba. Je vysoko nemorálne túto boľačku chcieť si zahojiť takým spôsobom, aby občania Poltára mali dotovať takúto výrobu vnútením nejakej nezmyselnej stavby.

  Toto platí primerane aj pre ostatných jeho riťolezov, ktorí sa zadúšajú sebapresviedčaním o vlastnej výnimočnosti.

Ján Štefančík

3 Odpovedajú na ZAUJÍMAVOSTI Z ROKOVANIA MsZ 14. 12. 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *