Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ČÁRY – MÁRY KANALIZÁCIA NA PODHORSKEJ ULICI

    Nikoho z obyvateľov Podhorskej ulice, ktorí sa zúčastnili na schôdzi MsZ dňa 14. 12. 2017, ani vo sne nenapadlo, kto je nachystaný vybudovať prípojku dažďovej kanalizácie na ich ulici.Nikto, ani primátor, prednosta MsÚ, či dokonca moralizujúci školiteľ poslancov, prítomný JUDr. Ján Jucha sa nepochválili pred ostatnými prítomnými, že už dňa 31. 10. 2017 štatutár mesta (primátor) podpísal zmluvu so zástupcom Ipeľských Tehelní a.s.

   Zmluvu o dielo – vybudovanie prípojky dažďovej kanalizácie na Podhorskej ulici. Opustilo ich v tomto prípade sebavedomie? Alebo sa báli, že by sa ešte počas schôdze zistili niektoré zaujímavé okolnosti v súvislosti s touto zmluvou? Zmluva je k nahliadnutiu tu:

http://www.poltar.sk/mestsky-urad/povinne-zverejnovane-dokumenty/mesto/zmluva-2017-093-21489.html

     Po nahliadnutí do Obchodného registra je možné zistiť, že Ipeľské Tehelne a.s nemajú v popise činností uvedenú výstavbu kanalizácií. Po pozornom prečítaní zmluvy sa možno oprávnene domnievať, že zhotoviteľ (Ipeľské Tehelne a.s.) v článku č. X. v bode č. 2, z nejakého dôvodu neuvádza pravdivú skutočnosť.

   Z toho logicky vyplýva, že predmetnú stavbu bude zhotoviteľ nútený zabezpečiť subdodávateľským spôsobom, čiže za pomoci ďalšej firmy.No a toto by podľa všetkého malo byť v predmetnej zmluve uvedené. Pravdepodobne bude nutné dať túto zmluvu posúdiť kontrolným orgánom, či je v súlade s platnými zákonmi

  V poslednej dobe ma niektorí moji neprajníci napádajú v komentároch na FB, že píšem len o negatívnych veciach. Tiež je častá otázka, čo som pre Poltár urobil, keď si dovoľujem tak kriticky písať. Ja, na rozdiel od tých „lokálpatriotov“, čo sa bijú do hrude a presviedčajú nás pomaly o tom, že bez nich by Poltár pomaly už nemal existovať, to nemusím robiť. To nech posúdia iní, čo o mojich skutkoch vedia. A poukazovať na nedodržiavanie zákonov, netransparentnosť pri výkone verejných funkcií, rodinkárstvo a podobné nešváry je málo?

   To, že tečie voda do priestorov ZUŠ, na chodbách polikliniky maximálne sfušovanej, otvorenej s veľkou slávou pred tromi rokmi je kúpalisko, to Vám lokálpatrioti“ nevadí? Či to nechcete vidieť, o tom treba byť ticho?

Ján Štefančík

 

3 Odpovedajú na ČÁRY – MÁRY KANALIZÁCIA NA PODHORSKEJ ULICI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *