Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ČÁRY – MÁRY KANALIZÁCIA NA PODHORSKEJ ULICI

    Nikoho z obyvateľov Podhorskej ulice, ktorí sa zúčastnili na schôdzi MsZ dňa 14. 12. 2017, ani vo sne nenapadlo, kto je nachystaný vybudovať prípojku dažďovej kanalizácie na ich ulici.Nikto, ani primátor, prednosta MsÚ, či dokonca moralizujúci školiteľ poslancov, prítomný JUDr. Ján Jucha sa nepochválili pred ostatnými prítomnými, že už dňa 31. 10. 2017 štatutár mesta (primátor) podpísal zmluvu so zástupcom Ipeľských Tehelní a.s.

   Zmluvu o dielo – vybudovanie prípojky dažďovej kanalizácie na Podhorskej ulici. Opustilo ich v tomto prípade sebavedomie? Alebo sa báli, že by sa ešte počas schôdze zistili niektoré zaujímavé okolnosti v súvislosti s touto zmluvou? Zmluva je k nahliadnutiu tu:

http://www.poltar.sk/mestsky-urad/povinne-zverejnovane-dokumenty/mesto/zmluva-2017-093-21489.html

     Po nahliadnutí do Obchodného registra je možné zistiť, že Ipeľské Tehelne a.s nemajú v popise činností uvedenú výstavbu kanalizácií. Po pozornom prečítaní zmluvy sa možno oprávnene domnievať, že zhotoviteľ (Ipeľské Tehelne a.s.) v článku č. X. v bode č. 2, z nejakého dôvodu neuvádza pravdivú skutočnosť.

   Z toho logicky vyplýva, že predmetnú stavbu bude zhotoviteľ nútený zabezpečiť subdodávateľským spôsobom, čiže za pomoci ďalšej firmy.No a toto by podľa všetkého malo byť v predmetnej zmluve uvedené. Pravdepodobne bude nutné dať túto zmluvu posúdiť kontrolným orgánom, či je v súlade s platnými zákonmi

  V poslednej dobe ma niektorí moji neprajníci napádajú v komentároch na FB, že píšem len o negatívnych veciach. Tiež je častá otázka, čo som pre Poltár urobil, keď si dovoľujem tak kriticky písať. Ja, na rozdiel od tých „lokálpatriotov“, čo sa bijú do hrude a presviedčajú nás pomaly o tom, že bez nich by Poltár pomaly už nemal existovať, to nemusím robiť. To nech posúdia iní, čo o mojich skutkoch vedia. A poukazovať na nedodržiavanie zákonov, netransparentnosť pri výkone verejných funkcií, rodinkárstvo a podobné nešváry je málo?

   To, že tečie voda do priestorov ZUŠ, na chodbách polikliniky maximálne sfušovanej, otvorenej s veľkou slávou pred tromi rokmi je kúpalisko, to Vám lokálpatrioti“ nevadí? Či to nechcete vidieť, o tom treba byť ticho?

Ján Štefančík

 

3 Odpovedajú na ČÁRY – MÁRY KANALIZÁCIA NA PODHORSKEJ ULICI

 • Vyjadrenie tajomníka ZOMOS k zmluve:

  Vlado Dulla k čl. X len citácia stav. zákona
  § 44 Oprávnenie na uskutočňovanie stavieb
  (1) Stavbu a jej zmenu môže uskutočňovať len právnická osoba alebo fyzická osoba oprávnená na vykonávanie stavebných prác podľa osobitných predpisov 2) a vedenie uskutočňovania stavby vykonáva stavbyvedúci.
  poznámka k odkazu č. 2
  § 2 ods. 2 Obchodného zákonníka
  a ten znie:
  (2) Podnikateľom podľa tohto zákona je:
  a) osoba zapísaná v obchodnom registri,
  b) osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia,
  c) osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa osobitných predpisov,
  d) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu.

  takže osoba zapísaná v OR alebo osoba, ktorá podniká na základe ŽL, s náležitým predmetom činnosti – uskutočňovanie stavieb (kanalizácií)

  podľa mňa, obsah zmluvy má znaky podvodu (v štádiu pokusu?)
  zároveň, (ná)znaky možného (budúceho?) nedovoleného podnikania

  Vlado Dulla k inej časti
  predmet nie je uvedený priamo v zmluve, tá sa odvoláva na prílohu, ktorá nie je zverejnená,
  to samo o sebe vyvoláva dôvodnú pochybnosť o splnení zákonných podmienok na účinnosť takej zmluvy

  p.s.
  prípojka dažďovej kanalizácie za cca 30 tis. to by ten dom, ktorým by sa pripájal, musel byť od kanalizačného radu / kanalizačnej vetvy nejaký kilometer
  ak je to (uličná) kanalizácia na odvedenie dažďových (zrážkových) vôd z povrchu ulice (a chodníka), určite nie je prípojkou, ale je vetvou verejnej (dažďovej) kanalizácie.

 • Pán Štefančík, máte pravdu, občas Vás slovne napádajú na soc. sieti, ale kto vlastne? Slaboduchí, či ješitní ľudia tzv. ” Hrdí Poltárčania”, možno majúci moc, možno im chýba um, možno sa cítia nedocenení,…., a vy o všetkom píšete bez rešpektu a otvorene, šliapete ľuďom na skryté otlaky a to ich irituje. Tiež nie vždy súhlasím so všetkým čo napíšete, ale snažím sa nad vecou popremýšľať a v konečnom dôsledku Vám ďakujem, že sa môžem na vec pozrieť aj inou optikou a hlavne za to, že otvárate naše zaslepené oči a zobúdzate zadubené mysle.

  • Očakával som, že sa k tejto vyjadria poslanci a verejne zaujmú stanovisko. Mali by byť vďační že pán Śtefančík zase poukázal na zmluvu, ktorá je pre vás občania nevýhodná . A pripravuje sa ďalšia tento raz v Zelenom, kde chcú Ipeľské Tehelne stavať sociálne byty, vôbec im neprekáža že tu nemáme kanalizáciu .Ipeľské Tehelne tie byty ani nepotrebujú ale vláda ide poskytovať dotácie a niektorí špekulanti zacítili príležitosť, uvidíme ako sa zachovajú poslanci, lebo tlaky na ich korumpovanie určite budú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *