Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ZÁKONY PLATIA AJ PRE PRIMÁTORA !

Dňa 7. 3. 2017 na zasadnutí MsZ bola vyhlásená voľba hlavného kontrolóra /HK/. Bolo riadne prijaté uznesenie, následne podpísané primátorom. V tom čase si však nikto neuvedomil, že termín dokedy majú byť podané prihlášky, nie je v súlade s príslušným zákonom. A neuvedomil si to ani primátor, ktorý toto nezákonné uznesenie podpísal. Ušlo to pozornosti všetkých 13 poslancov, primátor nevyužil právo pozastaviť takéto uznesenie, ktoré odporuje zákonu, keď na druhej strane mnohokrát nepodpíše uznesenia ktoré sa mu nepáčia. Je namieste otázka, či aj prednosta vôbec pozná zákony, alebo to bol zámer? A za čo mesto platí mesačne 370€ právničke, keď sa s ňou neradia o takýchto dôležitých veciach?

Zrazu sa dňa 16. 5. 2017 na stránke mesta zjavila oprava spomenutého dátumu. Samozrejme, bez vedomia MsZ, ktorému výlučne patrí kompetencia konať v tejto veci. Jednoducho povedané, jeden nezákonný stav bol opravený novým nezákonným konaním. Po zásahu okresnej prokuratúry primátor konečne zvolal MsZ, za účelom, aby mu odobrilo toto nezákonné konanie. Ešte šťastie, že niektorí poslanci v MsZ aj premýšľajú, tento nezákonný stav napriek silným protestom primátora a prednostu MsÚ uviedli na správnu mieru zrušením pôvodného uznesenia a vyhlásením novej voľby HK. Toto bola jediná možnosť, ako bez kozmetických úprav zabezpečiť právne čistý stav v predmetnej veci.

Výnimočne som sa tohto posledného MsZ nezúčastnil, ale keď som si pozrel videozáznam, opäť som videl nášho primátora a prednostu MsÚ vo forme. Lebo vidieť, ako niekto tak zápalisto a demagogicky obhajuje nápravu nezákonnosti novým porušením zákona, to je proste „zážitok“, to treba vidieť! Kto má záujem, môže si pozrieť tu:https://vimeo.com/219494723

Nakoniec odkaz pre primátora a prednostu: na ďalšie trestné oznámenie ako za článok „Premárnená šanca“ som pripravený.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *