Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

VEREJNÉ PRIESTRANSTVO V POLTÁRI

       Dnes ráno, 5. júla 2017 niektorí občania upriamili moju pozornosť na naše verejné priestranstvo medzi bytovkami na sklárskom sídlisku. Musím uznať, že stav trávnikov na týchto plochách je žalostný. Starí ľudia by kedysi povedali, že to nemá gazdu. A ako môžete vidieť na priložených fotografiách, naozaj to tu vyzerá presne tak. Alebo, žeby to už prebiehala revitalizácia a toto asi budú kvetinové záhony? A možno ani nestoja 600 tis. €.

     Ako vidíte na fotografiách, takto a podobne vypadá väčšina verejného priestranstva medzi bytovkami. Nehovoriac o tom, ako vyzerajú nevykosené krajnice miestnych komunikácií do priľahlých miestnych častí Hájiky, Maky a Prievrana.

     Vážení občania mesta Poltár, nemal by tým gazdom byť ten, koho ste si zvolili za primátora ? Však má k tomu vytvorené všetky podmienky, aby zariadil úpravu – kosenie týchto plôch. Prečo nenaháňa riaditeľa Mestského podniku služieb, nech si plní povinnosti k spokojnosti občanov a teda tak, ako mu to prikazujú príslušné zákony a VZN ? Prečo nenaháňa prednostu MsÚ aj s príslušnou úradníčkou, zodpovednou za životné prostredie ? No asi preto, že mu popri jeho súkromných aktivitách neostáva čas na také triviálne veci ako je práca vo verejnom záujme, čiže pre blaho všetkých občanov mesta. Pre spokojnosť občanov sú potrebné aj takéto maličkosti, nielen mega investície, kde podľa toho, čo sa hovorí, plynú rôzne výhody pre viacerých zúčastnených.

   Vážení občania, na budúci rok budú opäť voľby do orgánov miestnej samosprávy. Už teraz je potrebné začať uvažovať, koho si zvolíte do funkcie primátora a poslancov MsZ. Už je najvyšší čas, tento žalostný stav v Poltári dať do poriadku. K tomu bude potrebné, aby ste nevolili kdeakých karieristov, kleptomanov a živly podobné, ale ľudí, ktorí Vás budú pozorne počúvať a budú pracovať pre všetkých občanov a nepovedia Vám: Jej son rozhodov, tak bude!

Ján Štefančík

Odpovedá na VEREJNÉ PRIESTRANSTVO V POLTÁRI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *