Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

UŽ VIEME, PREČO MsÚ NEVYHLÁSIL OZNAM O KONANÍ VZ

    Už mám dosť diplomatickej korektnosti v súvislosti so zámerom umiestniť v našom regióne „plazmovú spaľovňu“ komunálneho odpadu (KO). Pohár mojej trpezlivosti už tentokrát pretiekol.

   Nuž teda zhrňme si v krátkosti, čo sa udialo okolo tohto zámeru od marca tohto roku. V tom čase sa v Cinobani stretli členovia Klubu starostov a primátorov. Na toto stretnutie sa dostavila konateľka SPV Dálovce, p. Hrachalová, kde im predstavila svoj zámer. Teraz, s odstupom času, je už zbytočné špekulovať, či prišla z vlastnej iniciatívy, alebo ju niekto pozval (čo je viac, ako pravdepodobné).

    Podstatné je, že primátor PG až do 21. 9. nebol schopný oboznámiť poslancov MsZ s týmto, pre občanov Poltára, dôležitým zámerom. Preto na schôdzi MsZ z iniciatívy poslankyne p. Brisudovej Martiny bol doplnený program rokovania a bolo prijaté uznesenie, kde sa schválilo zvolanie Verejného zhromaždenia (VZ), s určením dvoch termínov: prvý 12. 10. a druhý 19. 10. Kto si pozrie videozáznam, uvidí, kto najviac presadzoval neskorší termín. Už vtedy som videl, že neskorší termín je potrebný na získanie viac času na zmarenie tohto zhromaždenia, samozrejme bez straty volebných bodov.

    Kto si prečítal list, ktorý prišiel dňa 12. 10. 2018 na MsÚ, pochopí, o čom je táto rozohratá hra, v ktorej sa na občanov Poltára zo strany finančných nenažrancov zvysoka kašle. Mimochodom, zverejnený bol až dnes, 16. 10. 2018, dovolím si tvrdiť, len vďaka mojej náhodnej prítomnosti na MsÚ.

    Pre tých, ktorí si nechcú priznať súvislosti, si dovolím napísať svoj názor. Primátor nemal ani najmenší záujem, zmariť tento investičný zámer, veď si treba uvedomiť, že nemôže ísť proti svojim chlebodarcom. Som vnútorne takmer istý, keď  sa dozvedel, že p. Hrachalová z SPV Dálovce s.r.o. prisľúbila účasť na VZ, okamžite podnikal kroky proti tomu.

   Teraz uvidíme, či primátor svojvoľne zruší VZ, alebo má ešte v sebe trochu slušnosti a zvolá urýchlene MsZ, ktoré rozhodne o ďalšom postupe.

Ján Štefančík

4 Odpovedajú na UŽ VIEME, PREČO MsÚ NEVYHLÁSIL OZNAM O KONANÍ VZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *