Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

KOMUNIKÁCIA S KONATEĽKOU SPV DÁLOVCE

17. 10. 2018 o 17:24 som sa elektronickou formou obrátil na konateľku SPV Dálovce :

    Dobrý deň. Vážená pani Hrachalová, dovoľte mi vysloviť sklamanie, že Ste sa zľakli a odmietli Ste sa zúčastniť v piatok 19. 10. 2018 priateľskej debaty s občanmi Poltára na tému Vášho zámeru umiestniť tzv. Plazmovú spaľovňu KO v našom regióne. Skrývať strach zo stretnutia s občanmi a pokusu obhájiť neobhájiteľné, za obavy z predvolebného boja, to je také, prepáčte, priam detinské.

Určite Vás už Vaši spoločníci – akcionári Ipeľských tehelní a.s. upozornili, že v Poltári to budete mať o dosť ťažšie ako v Šamoríne, Vranove, či v Liptovskom Hrádku. Pretože my sme sa už na Vás patrične pripravili. V prílohe Vám posielam len malú ukážku, čo si o Vašom arogantnom zámere myslia občania Poltára. Prajem Vám nerušené sny, avšak bez Poltára. Občiansky aktivista Ján Štefančík.

K tomu som priložil prílohu (komentár p. Vlasty Kuvikovej), ktorá už bola zverejnená na FB.

    A tu je odpoveď:

    Vážený pán Štefančík,

ubezpečujem Vás, že som sa nezľakla, ani som sa nemala prečo ľakať a nemám problém kedykoľvek sa stretnúť s Vami a Vašimi priaznivcami, ale chceme sa vyhnúť zneužitiu projektu v predvolebnej kampani.

Máme záujem o konštruktívne stretnutie, kde dostanú obe strany priestor na svoje argumenty.   Sme presvedčení, že naozaj obhajujete neobhájiteľné – starostlivosť o životné prostredie sa stáva dôležitou súčasťou našej činnosti a nie je možné ju ignorovať. Stačí spomenúť len nedávny požiar na skládke v Hnúšti. 

Nemyslím si, že Vami prezentované stanovisko „MY“ Vás tu nechceme,  je vôbec stanovisko, možno je to želanie, ale nie stanovisko. Stanovisko by malo byť spojené s argumentami alebo požiadavkami na úpravu niektorej časti projektu. Stanovisko vyžaduje, aby autor  prečítal podklady a keďže je málo pravdepodobné, že  celému obsahu naozaj rozumiete, mali by ste požadovať vysvetlenie niektorých častí textu. Nepredpokladám, že vo vašej obci existuje jediný odborník na fyziku plazmy. Máme za to, že ani neviete, čo vlastne nechcete. Preto sa chceme s Vami stretnúť a sme presvedčení, že Vás Projekt zaujme keď mu porozumiete, nájdete v ňom svoje uplatnenie.  

Myslím si, že Váš názor je len obrazom nedostatku poznania v súvislostí so spôsobom nakladania s odpadom, neznalosť iných alternatív ako skládkovanie a negatívny vplyv skládkovania na životné prostredie. Dovolím si upozorniť na skutočnosť, že Slovensko je jednou z posledných krajín, kde je skládkovanie vôbec prevádzkované. Podľa smerníc EU sa má skládkovanie postupne ukončiť do roku 2020, a preto pokladáme za dôležité, aby ste mali predstavu o našom projektovom zámere a mali možnosť si pripraviť otázky, ktoré vám doplnia poznatky o zámere.  

Dovolím si Vás požiadať, aby ste rovnako intenzívne uvažovali, čo asi by Vám také zariadenie mohlo priniesť ako občanovi aj ako lokalite, kde žijete.  Ako sám prispejete k zlepšeniu životného prostredia a sociálnych vzťahov. 

Okrem priamych pracovných miest vyvolá zariadenie potrebu vytvoriť  rôzne iné činnosti a zase pracovné miesta. Súčasťou zariadenia je aj výskumné pracovisko, ktoré pritiahne odborníkov z iných krajín, to všetko prispeje významnou mierou k rozvoju Vášho regiónu.

Tešíme sa na stretnutie s Vami, prajem Vám príjemný zvyšok večera..

M.Hrachalová

Toľko prepis elektronickej komunikácie – bez komentára.

Ján Štefančík

 

 

 

 

Odpovedá na KOMUNIKÁCIA S KONATEĽKOU SPV DÁLOVCE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *