Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Úspechy poslancov mestského zastupiteľstva

Keďže sa blíži ročné výročie zvolenia nášho mestského zastupiteľstva, dovoľte nám
zhodnotiť úspechy jednotlivých poslancov :

1. Brisudová Martina, Mgr. ­ po voľbách si teda vôbec nepolepšila. Nestačí sa diviť, kam
sa uberajú jej bývalí koaliční partneri. Stratila odmenu viceprimátorky, dokonca sme sa
zo zdrojov sociálnej poisťovne dozvedeli, že ÚDAJNE za ňu mestský úrad ako
viceprimátorku neplatil odvody. No veď mestský úrad nie je živnostník, ktorého
sociálna poisťovňa zoderie z kože. Inak sa jej ušla funkcia v dozornej rade Poltárskej
energetickej, s.r.o., ale z toho neplynú žiadne zisky. O radách škôl ani nehovoriac. Na videozáznamoch vidieť, že na schôdzach mestského zastupiteľstva vystupuje aktívne. Má naštudované materiály. Je vidieť, že funkciu poslankyne berie vážne a v prospech občanov. Ešte že
dostala už druhý notebook od mesta zadarmo.

2. Balog Július, MVDr. ­ pozorujeme finančné zlepšenie. Odmena viceprimátora poteší /
cca 100.­ Eur /, odvádzanie odvodov zo strany mestského úradu je ZATIAĽ
tajomstvom. Má funkciu člena dozornej rady v BYTHERME, za čo dostáva odmenu.
Za členstvo v dozornej rade Poltárskej energetickej, pravdepodobne nič. Za
predsedníctvo komisie pre školstvo niečo kvapká. Okrem toho členstvo v radách škôl
zadarmo. Odkúpenie bytu v najnovšej bytovke za cenu snov / 5875.­ Eur / , je dôvod
prečo hlasovať za jeho odpredaj. Počas volebného obdobia si odkúpil od mesta Poltár
ešte stavebný pozemok 267 m2. Závidíme, aj my by sme chceli ! Inak drží líniu svojej
strany, aj keď veľa razy nevie o čo kráča. Dva notebooky od mesta zadarmo.

3. Kamas Daniel ­ bojovník za práva občanov si finančne zatiaľ výrazne nepolepšil.
Určite čakal viac. Milý Daniel, nestrácajte nádej ! Vašu cestu naznačilo hlasovanie
za faktúry na internát, kde mesto už zasa prečerpalo rozpočet a hlasovanie o novom
investorovi. Ešte že dostal ten notebook, aj keď je otázne, či si vie pozrieť emaily.

4. Kulich Ján ­ finančné zlepšenie v podobe pravidelnej platby za preventívnu
požiarnu ochranu cca 650.­ Eur ročne až do roku 2017, veľkorysé dary dobrovoľným
hasičom ­ odevy a prilby 3315.­ Eur, ojazdené autá od ministra. Inak pán Kulich je
veľkým zástancom pána primátora, hlasuje správne a spoľahlivo. No nevedno či aj vôbec vie, za čo vlastne hlasuje. Ako hovoril dráčik :“Keď budem veľký, chcem byť požiarnikom “ ! Zatiaľ len jeden notebook od nás zadarmo.

5. Račko Zdenko ­ jediná aktivita, ktorú sme zaregistrovali bolo predloženie penalizačných faktúr od jeho zamestnávateľa KLAJSTAF pre mesto. Je to skrátka loajálny poslanec, ktorý chráni záujmy užšieho kruhu občanov mesta.

6. Sitor Peter ­ jeden z najúspešnejších poslancov, ak nie rovno jednička. Jeho MUAY
THAI POLTÁR CARNAGE CLUB / nech to už znamená čokoľvek / získal dotáciu
na rok 2015 v sume 2000.­ Eur. Okrem toho postavil telocvičňu na mestskom pozemku
za 1.­ Eur ročne. Človek by si myslel, že akcie, ktoré budú uňho, robí zadarmo. Cha ­ cha. Športová hala na sídlisku, bola vyhradená výlučne našim volejbalistkám. Platili sme za jej kúrenie nemalé peniaze. Deti zo starej ZŠ­ky tam nemohli chodiť, lebo by zničili vzácnu palubovku. Cvičili v zasmradenom suteréne. Po mestskom úrade sa šušoce, že teraz už tam môžu cvičiť, lebo palubovka je vraj zničená. Kto tam chodil aj s ostatnými spanilými svalnatými junákmi cvičiť zadarmo ???? Pán Sitor je inak najvernejší poslanec pána primátora. Veľa nenahovorí, ale keď sa ozve, stojí to za to !
Napríklad, ako hrdina sa zachoval na akcii odhaľovanie pamätnej tabule J. Kórša. Ako posledná prišla poslankyňa Talánová, a čo čert nechcel, jediné voľné miesto bolo pri Petrovi Sitorovi. Pán Sitor, ako pravý gentleman ju dôrazne upozornil, že si NEŽELÁ, aby ONA pri ňom sedela. Pravdu má ! Prečo chodí posledná? Nak sedí na zemi !
Zato voči svojej partnerke sa pán Sitor chová príkladne. Usadil ju ako nekvalifikovanú učiteľku v MŠ na sklárni. Že boli iné záujemkyne, ktoré majú zodpovedajúce vzdelanie a školy ? To nech nás príliš netrápi. Zatiaľ jeden notebook od nás zadarmo.

7. Jánošík Pavel, Mgr. ­ stará garda, jeden z mála, ktorý sa prihlási do diskusie a hovorí k veci. Veď sa mu za to sa mu dostalo aj odmeny. Pán primátor ho odvolal z členstva dozornej rady Bythermu, kde sedel niekoľko rokov. Ako dlhoročný učiteľ telesnej výchovy, ktorý nás asi väčšinu učil, si vyslúžil výučbu ZEMEPISU. Takže žiadne benefity, okrem dvoch notebookov. Nuž čo, Jánošíkovej družine sa vždy ťažko žilo.

8. Pitliak Zdeněk ­ dôstojne mlčiaci pán, zatiaľ žiadne myšlienky. Člen mestskej rady a nejakých
komisií. Zatiaľ jeden notebook od nás zadarmo.

9. Albert Matej ­ ďalší mlčiaci pán, ktorý hlasuje tak, ako mu strana a pán primátor káže. Nový poslanec, takže iba jeden notebook z našich peňazí.

10. Tóčiková Martina, Mgr. ­ ako novozvolená poslankyňa sa tesne po voľbách nechá vyhodiť z budovy MsÚ keď primátor zabudol v chvíľkovom zatemnení mysle, že táto budova nie je jeho majetkom ale patrí všetkým občanom mesta. Tak isto žiadne prevratné aktivity a myšlienky. Vzhľadom na jej výrečnosť, sa od nej očakáva viac. Myšlienkami je však asi inde. Notebook zadarmo. Na rozdiel od iných, ho vie aj používať. Oceňujeme jej akcie pre deti, ktoré robí vo vlastnom parku a za svoje peniaze.

11. Talánová Lenka, Mgr. ­ na volebnom letáku mala heslo “ meníme vízie na realitu „. Verejný prejav na schôdzach zastupiteľstva trochu skromný. Tak nevieme, kde je vízia a kde realita ? V Petrovci s Juch­­ ­mi ? Čakali sme o mnoho viac. Ešte že jej mama pripravila lekáreň, aj keď sú tlaky, aby bolo zlikvidovaná. Skrátka je to kráska v nesnázích. Notebook od nás zadarmo.

12. Baník Radoslav, MUDr. ­ dlhoročný poslanec, veľmi flexibilný v hlasovaní. Ako starý harcovník sa vie vyjadrovať tak, aby nikoho neurazil a zasa tak veľa nepovedal. Keď nechce nahnevať pána primátora, tak sa hlasovania zdrží. Má nejaké členstvo v komisiách a radách škôl. Inak žiadne pozitíva. Dva notebooky zadarmo.

13. Skypala Ján, Bc. -jeden z nových poslancov, nekompromisný predseda ekonomickej komisie. Napodiv veľmi dobre zorientovaný v ekonomických problémoch mestskej samosprávy. Povedané športovým žargónom: veľmi aktívny hráč ale so slabším ťahom na bránu. Dúfajme, že veľmi skoro pochopí, že ak chce dať gól,musí vystreliť na bránu. Pridelený notebook dobre využitý.

Nespokojná občianka

Erika Samostatná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *