Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TAJNÉ OBCHODY vedenia mesta Poltár.

V týchto dňoch pripravuje vedenie mesta veľké prekvapenie pre občanov Poltára. Má to byť odkúpenie areálu bývalej polikliniky. Ako dobre vieme, táto už niekoľko rokov chátra, presne od tej doby, ako ju odpredal bývalý župan p. Murgaš. Nedá mi nespomenúť, že tento človek bol prv členom HZDS, neskôr sa stal členom SMERu.

Neskoršia snaha o získanie tejto polikliniky do majetku mesta nikdy nebola dotiahnutá do zdarného konca. Zámer fy. Kardiomed z Lučenca pod vedením MUDr. Mička, ktorý chcel tento areál oživiť a znovu sprevádzkovať tak veľmi chýbajúcu polikliniku, nevyšiel vďaka vtedajšiemu /súčasnému/ vedeniu mesta. To sa už pripravovala prestavba jedálne bývalej sklárskej školy na polikliniku. Dobre vieme, koľko nás táto prestavba nakoniec stála a to ešte stále nie je všetko hotové. Až teraz, keď sa táto poliklinika už nejakú dobu prevádzkuje, je vidieť, ako je celý tento projekt sfušovaný. Podstatné je asi to, že sa na tejto investícii pravdepodobne kdekto pekne nabalil.

Takže trošku uvažujme: ak by sa bolo umožnilo, aby fy.Kardiomed sprevádzkovala bývalú polikliniku, mestský rozpočet by to nebolo zaťažilo. Naopak, prestavba jedálne nás stála napriek štátnej pomoci nemalé finančné prostriedky. Na posúdenie tohto naozaj netreba ekonomickú školu, pretože už aj žiak 5. triedy ZŠ vidí, že gazdovanie nášho primátora aj s jeho poradcom je pre mesto nevýhodné. Na druhej strane, môžeme si ľahko domyslieť, komu táto zbytočná investícia naplnila vrecká.

V poslednom čase je primátor maximálne aktívny v príprave získania areálu starej polikliniky do vlastníctva mesta. Najväčší problém je však to, že všetky kroky v tomto smere podniká bez toho, aby to bolo schválené Ms Z, čiže tajne a hlavne svojvoľne. Aby bolo jasné, táto budova je v takom stave, že namiesto opravy bude asi lacnejšie zrovnať ju zo zemou. Prečo asi doteraz žiadny súkromný investor neprejavil o tento areál záujem? Istý čas sa povrávalo medzi občanmi, že aj prednosta MsÚ má záujem o tento areál. Asi každý normálny človek si vie spočítať, koľko by do tohto bolo treba investovať a aká by bola návratnosť vynaložených finančných prostriedkov. No, je rozdiel vliať do tohto cudzie peniaze, teda peniaze patriace všetkým občanom mesta. Tie sa ľahšie investujú ako vlastné, však pán prednosta MsÚ ?

Opäť sa dá len hádať, kto už slintá nad vidinou zisku z tejto nezmyselnej investície. Navyše, takéto konanie primátora nemá nič spoločné s otvorenou samosprávou ani s verejným záujmom. Zobudia sa už konečne občania mesta Poltár a ukážu, že im nie je ľahostajné kde sa prelievajú ich peniaze?

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *