Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

STRETNUTIE POSLANCOV S OBČANMI ZELENÉHO

     V Poltári už niekoľko rokov pretrváva nezáujem občanov zúčastňovať sa zasadnutí MsZ. Aj keby sa zúčastnili, veľa by sa nedozvedeli, pretože vedenie mesta sa snaží čo najviac informácií pred občanmi utajiť. Už dlhšiu dobu sme s niektorými poslancami MsZ zvažovali, ako to napraviť. Preto sa na môj podnet stretli poslanci M. Brisudová, M. Tóčiková a Pavel Jánošík v nedeľu 24. 11. 2017 s obyvateľmi našej malej, ale príjemnej mestskej časti Zelené. 

Poslanec tohto volebného obvodu Zdenek Pitliak sa pre pracovné nasadenie  nemohol zúčastniť. Poslanci si predovšetkým prišli vypočuť podnety a návrhy obyvateľov, ktorí sa už viackrát obrátili na Mesto Poltár s petíciou. Obyvatelia doslova prosia o celkovú rekonštrukciu cesty k starej tehelni. Nakoľko sa možno už 15 – 20 rokov stretávajú s odmietnutím, uvítali možnosť stretnúť sa so svojimi zástupcami tvárou v tvár.

Po družnej debate, z ktorej vyplynuli tri požiadavky obyvateľov :

  1. rekonštrukcia cesty

  2. rekonštrukcia chodníka na železničnú stanicu, ktorý nepotrebuje veľkú investíciu, len úpravu dlažobných kociek

  3. navýšenie krajnice cesty smer Zelené – kúpalisko, nakoľko po tom, ako VUC konečne opravil cestu, je vozovka o niekoľko centimetrov vyššie a chodci po úzkej a trávou zarastenej krajnici nemôžu chodiť

sa účastníci  debaty vybrali na „tvár miesta“. Cesta k starej tehelni je v dezolátnom stave. Výmole milosrdne zakryla voda, ale obyvatelia veľmi farbisto popísali každodennú cestu do práce. Vysvitlo, že nemalý podiel na zlom stav majú Ipeľské tehelne, ktoré vozia na svoju skládku tehly sem a tam prakticky denne. V debate padol aj návrh, aby vedenie mesta Poltár požiadalo Ipeľské tehelne o finančný príspevok. Poslanci oboznámili občanov s návrhom rozpočtu na rok 2018, kde je v položke rekonštrukcie cesty Zelené, Hájiky, Maky, Prievrana, Poltár, Slaná Lehota 180 000.- Eur. Vzhľadom na rozsah miestnych komunikácií v prímestských častiach Hájiky, Maky, Prievrana by zasa na Zelené nezostalo. Navrhnú teda navýšenie rozpočtu a zároveň navrhnú vytvorenie osobitnej položky v rozpočte na rekonštrukciu cesty v Zelenom, aby sa peniaze nemohli použiť inde.

JUDr. Bronislava Garajová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *