Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

PRIEBEH ROKOVANIA MsZ dňa 9. 11. 2017

    Toto rokovanie MsZ začalo z nepochopiteľných dôvodov nezvyklým spôsobom, keď primátor v úvode pri schvaľovaní navrhnutého programu spojil toto hlasovanie so schválením správ, ktoré mali byť predložené v bode 1, 3, 4, 13 a tiež dal odsúhlasiť moje písomné prihlásenie možnosti vystúpiť v bode 4 k predkladanej Správe o stave ŽP. Takto došlo k tomu, že body 1, 3, 4 a 13 de facto vypadli z programu rokovania. Čo je však ešte horšie, poslanci sa týmto zbavili možnosti vystúpiť s prípadnými pripomienkami k predkladaným správam.

   Mne bolo umožnené vystúpiť v súvislosti so Správou o stave ŽP v meste Poltár, keď po konzultácii s OZ, ktoré sa už viac rokov venuje ochrane ŽP, som vypracoval pripomienky k tejto Správe, ktorá bola povrchná a nezodpovedajúca skutočnému stavu ŽP v Poltári. Je na škodu veci, že nielen primátor, ale ani poslanci MsZ neprikladajú patričnú dôležitosť takej vážnej téme akou je stav ŽP. Pretože túto správu mali odmietnuť v plnom rozsahu a žiadať jej prepracovanie. Občania Poltára si zaslúžia, aby životnému prostrediu v ktorom žijú, bola venovaná náležitá pozornosť.

   Bod č.2, kde sa prejednával doplnok k VZN v ktorom je upravená úhrada stravného v školách a škôlkach. Iniciátorom tohto materiálu bol riaditeľ školy na ul. Slobody a riaditeľka škôlky na ul. Sklárska. Riaditeľovi tejto školy sa darilo prilievať olej do ohňa rozpravy o tomto materiáli tak úspešne, že po viac ako po jeden a pol hodinovej debate nakoniec vysvitlo, že tento materiál bol pripravený nekompletne a podľa slov riaditeľa, toto zvýšenie ani vlastne nie je až tak potrebné. Len vďaka poslankyniam Brisudovej, Tóčikovej a ďalším štyrom opozičným poslancom tento nekompletne pripravený materiál nebol schválený. Je zaujímavé, že tento nekompletný materiál bol schválený Školskou komisiou. Asi to bude tým, že predseda tejto komisie je veterinár a nie učiteľ.

   Schvaľovanie materiálov predkladaných v ďalších bodoch prebehlo pomerne hladko. Samozrejme v utajenom režime, pretože materiály určené na rokovanie MsZ nie sú zverejňované, aby sa aj občania mohli včas s nimi oboznámiť a prísť ich pripomienkovať na rokovaní MsZ. Väčšiu pozornosť poslancov vzbudila strata miestneho kúpaliska, ktorá sa tohto roku vyšplhala na viac ako 24 tisíc €.

   Tiež sme sa dozvedeli ďalšiu zaujímavosť, že v tom čase, keď prebehla rekonštrukcia komunikácií na Sklárskom sídlisku, bola vyasfaltovaná aj cesta na Slanej Lehote. Toto bolo urobené vďaka svojvoľnému rozhodnutiu primátora, bez vedomia poslaneckého zboru. Pravdepodobne by bolo múdrejšie urobiť rekonštrukciu kompletne celého sídliska, kde ešte čaká na túto procedúru komunikácia okolo bloku E.

   Vážení občania, na budúci rok budú opäť voľby do miestnej samosprávy. Je na nás, zvoliť si takého primátora a poslancov, ktorí nebudú mať problém informovať všetkých občanov o dianí v meste a rozhodovať viac ku prospechu všetkých občanov, nielen tých svojich blízkych.

Ján Štefančík

 

Odpovedá na PRIEBEH ROKOVANIA MsZ dňa 9. 11. 2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *