Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Rozpočet opäť neschválený.

   Na MsZ dňa 28. 1. 2022 rozpočet mesta na rok 2022 opäť nebol schválený. „Kalvária“ okolo (ne)schvaľovania rozpočtu na tomto MsZ nabrala novú ,,dynamiku“.

Podľa kuloárnych informácií poslanec Žilák pred rokovaním požiadal primátorku, aby stiahla z rokovania rozpočet. Ako dôvod uviedol, že vraj ešte nestihli pripraviť SVOJ návrh rozpočtu. Preložené do zrozumiteľnej reči: riadiaci štáb týchto siedmich (ne)svojprávnych poslancov asi nie je natoľko odborne zdatný, aby stihol naplniť ľúbivé sľuby (MsZ 10. 1.) poslanca Macove, že do konca januára bude rozpočet s malými zmenami schválený.

Znovu pripomeniem, že rozpočet bol v decembri pripravený na schválenie a pozmeňovacími návrhmi ho bolo možné upraviť.

Viditeľne bolo z nejakých (žeby pomsta?) dôvodov potrebné navodiť stav, aby rozpočet bol schválený až vo februári (len aby).

Viac tu: https://www.facebook.com/mestoPoltar/videos/473042454202488

Primátorka bola postavená pred ťažké rozhodnutie. Rozhodla sa správne – stiahla rozpočet z rokovania.

Na druhej strane by sa pravdepodobne žiadalo pochváliť poslanca Žiláka, že podporil schválenie: Dodatku č. 2 k nájomnej zmluve č. 71/2020 o prenechaní majetku mesta Poltár do nájmu Technických služieb Poltár, s. r. o. (obr. 1 a 3).

Ak to však bola cena za stiahnutie rozpočtu, tak si zaslúži nie pochvalu, ale opovrhnutie aj s celým „riadiacim štábom“.

Primátorka podrobne a zrozumiteľne tento návrh (obr. 2) zdôvodnila.

K tomuto bodu sa strhla chvíľami až nezmyselná diskusia, kde niektorí poslanci (Macove) žiadali od riaditeľa TS Poltár s.r.o., aby vypracoval porovnanie cien za prevedené práce pre mesto s cenami cudzích firiem.

Tak teda, už som za tie roky počul odznieť na rokovaniach MsZ všelijaké „perly ducha“ niektorých poslancov, ale táto volovina má cenu 100 bodov.

Neviem, v ktorej „múdrej hlave“ sa zrodil tento nápad, ale zaťažovať s takýmto nezmyslom riaditeľa TS?

Ak toto chce poznať niektorý poslanec (alebo riadiaci štáb) nech si tieto vedomosti hľadá sám.

Ako občan odmietam platiť riaditeľa TS za mrhanie časom s takými volovinami.

Tých 5 poslancov, ktorí sa zdržali (možno ešte stále držia), nemajú vlastný názor? (obr. 3) Alebo sa (z)držali scenára, ktorý im pripravil „riadiaci štáb“?

To sa budúci záujemci o post primátora tak veľmi boja terajšej primátorky, že musia používať v predvolebnom boji až takéto podpásovky?

Zistili, že primátorka Brisudová nasadila latku tak vysoko, že podliezť sa nijako nebude dať a na preskočenie nemajú dosť síl, pretože občania vidia a vedia oceniť tie prevratné zmeny k zlepšeniu života všetkých občanov mesta Poltár.

Aj tých, ktorí by ju najradšej utopili aj v lyžičke vody.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *