Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Prečo nekonajú poslanci MsZ v Poltári v prospech občanov mesta?

    Dňa 4. 8. 2020 bola opakovane zvolaná schôdza MsZ, pretože pôvodná z 30. 7. sa nemohla konať pre nezáujem nasledovných poslancov: Račko, Dreisig, Gavalec, Macove, Kurák a Žilák.

    Včera, 4. 8. si opäť nepokladali za povinnosť zúčastniť sa Račko, Kurák a Gavalec. Račko sa nezúčastňuje, pretože sa snaží sabotovať schválenie nákupu skenerov na elektronickú evidenciu vývozu KO tzv. ELWIS. Kurák sa vyjadril, že nemá záujem sa zúčastňovať divadla na MsZ. Češi majú pre takýchto ignorantov priliehavý výraz – „přizdisráč“.

    Asi o 21. hod. odišla poslankyňa Tóčiková, nasledovala ju poslankyňa Sojková.Takto sa naskytla šanca znefunkčniť MsZ, čo hneď využili poslanci Dreisig a Macove. Vyprázdnené poslanecké miesta som zdokumentoval približne o 21.20 hod.Krátko na to opustil zasadačku aj poslanec Žilák (na fotke označený č.5). Primátorka musela ukončiť predčasne MsZ, pretože pre neprítomnosť väčšiny poslancov sa stalo neuznášaniaschopné.

    Páni poslanci, ak Vás nebaví práca poslanca, alebo nemienite pracovať vo verejnom záujme, v prospech občanov mesta tak, ako ste sa zaviazali v poslaneckom sľube, nikto Vás nasilu nedrží v MsZ. Odovzdajte mandáty a uvoľnite miesto náhradníkom, ktorí si budú plniť poslanecké povinnosti tak, aby to bolo v prospech občanov.

    Včerajšieho zasadnutia MsZ sa zúčastnila aj zástupkyňa firmy JRK s.r.o. a odprezentovala systém ELWIS. Doporučujem pozrieť videozáznam, kde sa môžu občania dozvedieť viac detailov o tomto systéme.

    Čo sa týka systému ELWIS, pre Združenie je nevýhodný, lebo im hrozí, že občania budú viac separovať a budú menej platiť za uskladnenie KO na skládke. Potom by nemali z čoho financovať to šafárenie, ktoré tam prekvitá. Hlavne poslanec Račko by si mal uvedomiť, že je v konflikte záujmov a vyvodiť dôsledky. Vzdať sa funkcie manažéra Združenia, alebo mandátu poslanca.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *