Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
august 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« júl    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

COVID – 19 a NsP v Lučenci = strata zdravého rozumu.

     Lučenská nemocnica je ako krásne, červené jablko. Keď ho vidíte, začnú Vám tiecť sliny a s chuťou do neho zahryznete. Ale beda, vnútri je celé hnilé a plné červíkov.

Takáto je aj NsP v Lučenci. „Potemkinova dedina“ ako z rozprávky.

     Priestory pred budovou krásne vynovené, zvlášť tie pred budovou vedenia. Keď však príde pacient na kontrolné vyšetrenie napr. na pľúcnu ambulanciu, ostane zhrozený. Tak som pochodil aj ja počas kontrolného vyšetrenia dňa 30. 7. 2020.

Tieto ambulancie boli nedávno premiestnené do „nových“ priestorov. Pôvodne boli na 2. poschodí v tzv. starej nemocnici. Neboli to extra reprezentačné priestory, ale bolo tam celkom prijateľné vybavenie pre pacientov a pomerne na slušnej úrovni.

   Teraz sú presťahované do pivnice pod detským pavilónom. Niečo otrasné! To sa nedá opísať, to treba vidieť. Niečo som zdokumentoval na fotkách, ale skutočnosť je príšerná. Malá, úzka chodbička, bez vetrania (pre pacientov s ochorením dýchacích ciest) a bez toalety.

   Čo ma však najviac nemilo prekvapilo, keď mi bolo povedané, že bez rúška ma lekárka neošetrí. Také je údajne nariadenie vedenia NsP. Tu sa nerešpektuje rozhodnutie hlavného hygienika a vlády SR, že od 4. 7. 2020 pacienti s chorobami srdca, dýchacích ciest a pľúc nemusia používať ochranné rúška. Nech si ktokoľvek, kto má permanentne nízku hladinu kyslíka v krvi, skúsi dať rúško a dýchať namiesto čerstvého vzduchu to, čo vydychuje.

Čo na to hovorí zriaďovateľ NsP v Lučenci? Čiže VÚC BBSK.

Vie toto rozumne vysvetliť naša poslankyňa VÚC? Namiesto vypisovania nezmyselných statusov na Fb a posielania prihlúplych SMS?

Ján Štefančík

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *