Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

COVID – 19 a NsP v Lučenci = strata zdravého rozumu.

     Lučenská nemocnica je ako krásne, červené jablko. Keď ho vidíte, začnú Vám tiecť sliny a s chuťou do neho zahryznete. Ale beda, vnútri je celé hnilé a plné červíkov.

Takáto je aj NsP v Lučenci. „Potemkinova dedina“ ako z rozprávky.

     Priestory pred budovou krásne vynovené, zvlášť tie pred budovou vedenia. Keď však príde pacient na kontrolné vyšetrenie napr. na pľúcnu ambulanciu, ostane zhrozený. Tak som pochodil aj ja počas kontrolného vyšetrenia dňa 30. 7. 2020.

Tieto ambulancie boli nedávno premiestnené do „nových“ priestorov. Pôvodne boli na 2. poschodí v tzv. starej nemocnici. Neboli to extra reprezentačné priestory, ale bolo tam celkom prijateľné vybavenie pre pacientov a pomerne na slušnej úrovni.

   Teraz sú presťahované do pivnice pod detským pavilónom. Niečo otrasné! To sa nedá opísať, to treba vidieť. Niečo som zdokumentoval na fotkách, ale skutočnosť je príšerná. Malá, úzka chodbička, bez vetrania (pre pacientov s ochorením dýchacích ciest) a bez toalety.

   Čo ma však najviac nemilo prekvapilo, keď mi bolo povedané, že bez rúška ma lekárka neošetrí. Také je údajne nariadenie vedenia NsP. Tu sa nerešpektuje rozhodnutie hlavného hygienika a vlády SR, že od 4. 7. 2020 pacienti s chorobami srdca, dýchacích ciest a pľúc nemusia používať ochranné rúška. Nech si ktokoľvek, kto má permanentne nízku hladinu kyslíka v krvi, skúsi dať rúško a dýchať namiesto čerstvého vzduchu to, čo vydychuje.

Čo na to hovorí zriaďovateľ NsP v Lučenci? Čiže VÚC BBSK.

Vie toto rozumne vysvetliť naša poslankyňa VÚC? Namiesto vypisovania nezmyselných statusov na Fb a posielania prihlúplych SMS?

Ján Štefančík

 

2 Odpovedajú na COVID – 19 a NsP v Lučenci = strata zdravého rozumu.

 • Vážený pán Štefančik,

  Keďže ste ma nepriamo vyzval, reagujem na Vás článok ohľadom povinnosti nosenia rúšok vo Všeobecnej nemocnici v Lučenci.
  BBSK nie je zriaďovateľom Nemocnice v Lučenci, je majiteľom budov a pozemkov, ktoré má zriaďovateľ, t.j nezisková organizácia Všeobencá nemocnica .n.o v dlhodobom prenájme na základe rozhodnutia zastupiteľstva BBSK v prvom volebnom období. Nájomná zmluva končí v roku 2025. Vlastníkom licencie na poskytovanie zdravotnej činnosti je VŚNsP LC. Kompetencie BBSK spočívajú len v kontrole dodržiavania povinností NsP v zmysle zákona, čo v praxi znamená plnenie nájomných zmlúv,zmeny v licencii pokiaľ o ne NsP požiada. Na zdravotnú starostlivosť dohliada Úrad na dohľad nad ZS, ktorý je na to kompetentný a ktorý má právo a povinnosťriešiť sťažnosti a pochybenia v súvise s poskytovaním ZS . Nad etikou poskytovania ZS dozerá Kontrolný výbor Slovenskej lekárskej komory , na ktorý sa môžete v prípade výhrad k etike správania lekára obrátiť.Vnútorné usmernenia pre poskytovanie ZS sú v každej organizácii v čase pandémie integrovanou súčasťou epidemiologického plánu organizácie a schvaľuje ho RUVZ. Poslanec BBSK nie je oprávnený zasahovať do pandemického plánu zriaďovateľa , ktorým je Všeobecná nemocnica. Osobne si myslím, že na tak infekčnom a exponovanom oddelení ako je pneumologické oddelenie a ambulancia , je povinnosť nosiť rúšky u pacienta aj lekára základným preventívnym opatrením s plne sa s ním stotožňujem. S pozdravom MUDR Baníková poslankyňa BBSK

  • Ďakujem za informáciu, že BBSK nie je zriaďovateľom Nemocnice v Lučenci.
   Ako lekárka kardiologička určite viete, čo spôsobuje sťažené dýchanie pacientovi s diagnózami ako mám ja. Mimochodom však ich dôverne poznáte ako moja ošetrujúca lekárka.
   A to umiestnenie tejto ordinácie predpokladám, by ste si asi rada vyskúšala. Vôbec Vám neželám tú skúsenosť ako pacientovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *