Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

PREČO KANDIDUJEM NA POSLANCA MsZ V POLTÁRI ? /2

    Už pri písaní prvého článku som vedel, že bude potrebné napísať aj druhý. Pretože v tomto článku chcem občanom Poltára ponúknuť spôsob, ako sa vysporiadať s dvomi závažnými problémami nášho mesta: 1) vypúšťanie splaškov do miestneho potoka a 2) separovanie KO a s tým súvisiace poplatky za odvoz a uloženie.

Praktická ukážka aký je súčasný stav Poltarice:

Dve vzorky odobraté 17. 9. 2018, tá vpravo (čistejšia), je z Poltarice pod Slanou Lehotou. Tá vľavo, viditeľne viac znečistená, je odobratá pod mostom bývalej žel.trate do RS.

miesto odobratia pod SL

miesto odobratia pod mostom

    V prípade mojej účasti v MsZ budem trvať na tom, aby sa táto situácia riešila prednostne a to nasledovne: doriešiť odvádzanie a následné čistenie splaškov na ul. Podhorskej a Továrenskej vybudovaním kanalizácie alebo malými domácimi čističkami. Určite nie spôsobom, ako v prípade 200 m prípojky dažďovej kanalizácie, kde sa vyhodilo 36 tis. € a tečie ňou do miestneho potoka všetko, len nie dažďová voda.

    Taktiež budem trvať na okamžitom riešení havarijnej situácie na ul. Pionierskej, kde prerazili splašky do studne a následne kontaminovali spodné vody. Bolo zistené, že aj po vybudovaní novej kanalizácie, ostala väčšina domov v tejto ulici pripojená do starej kanalizácie, ktorá je zaústená do miestneho potoka. Napriek tomu obyvatelia tejto ulice platia stočné.

    Tiež sa budem snažiť v spolupráci s ďalšími poslancami a občanmi Poltára dostať na vyššiu úroveň separovanie TKO. Budem tiež presadzovať zavedenie tzv. množstvového vývozu, ako to praktizujú už v niektorých obciach. Pretože občan by nemal platiť za vývoz vyseparovaného KO. A v prípade množstvového vývozu zaplatí len za skutočne vyvezený odpad.

    To, čo som ponúkol v prvom článku, tiež to čo ponúkam v tomto, nie je žiadne sci-fi, to všetko sa dá zvládnuť. Základ je viac načúvať rady občanov, hlavne nebáť sa a nekradnúť. A mojich neprajníkov z druhého brehu, ktorí sa ma snažia za každú cenu dehonestovať, ubezpečujem, že mám všetko veľmi dobre premyslené a s podporou občanov, ktorým záleží, aby v Poltári došlo k zmene, to dokážeme.

Ján Štefančík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *