Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

POSLANCI MsZ a PRIMÁTOR po roku od volieb

Ako jeden z občanov tohto mesta po dôkladnom sledovaní videozáznamov a pozornom preštudovaní zápisníc zo schôdzí MsZ si dovolím z môjho pohľadu zhodnotiť činnosť našich poslancov a primátora:
1/ poslanec MVDr. Balog Július je zároveň aj zástupcom primátora. Aj keď jeho verbálne výrony navonok zaváňajú alibizmom, dáva si záležať, aby primátor nezapochyboval o jeho vernosti. Veď sa musí odvďačiť, že primátor na ustanovujúcej schôdzi tak urputne bojoval za jeho zvolenie do funkcie viceprimátora

Ako „renomovaný“ veterinár by mal vedieť, že na dvoch koňoch sa naraz sedieť nedá lebo hrozí pád. Neviem prečo, ale mne stále pripomína jeho „kolegu“ z Hornej Dolnej.
2/ poslanec MUDr. Baník Radovan v tomto volebnom období nevystupuje už tak suverénne ako v minulom. Žeby stále mal v pamäti svoj najnižší počet hlasov v tomto zbore? Aj keď prehovorí mnohokrát rozumne, nakoniec hlasovaním vždy dokáže kde je tá správna strana. Raz darmo: „koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj“.
3/ poslanec Kulich Ján inak aj predseda bytovej komisie. Mimochodom, povráva sa, že prideľovanie bytov neprebieha vždy celkom v medziach schválených pravidiel. Ukazuje sa, že je to jeden z najvernejších poslancov bezmedzne oddaných primátorovi. Však pokus o nebývalé navýšenie rozpočtu pre DHZ nemôže upadnúť do zabudnutia. Také milé slovo ako korupcia mu asi nič nehovorí.
4/ poslanec Račko Zdenko je inak jeden z najtichších poslancov, zato ale vždy vie čo je povinnosťou poslušného dvíhača rúk.
5/ poslanec Albert Matej zastupuje mestskú časť Slaná Lehota. Tiež pri hlasovaní nikdy nesklame. Poslušnosť strane a primátorovi je pre neho asi viac ako práca pre všetkých občanov.
6/ poslanec Sitor Peter. Posledný, no najvýraznejší pešiak na primátorovej šachovnici. Človek by si myslel, že ako vyznávač ázijských bojových umení, vie ovládať svoje emócie, ale opak je pravdou. Arogantný voči ostatným kolegom poslancom, priam sprosto sa vyjadrujúci voči kolegyniam. Podstatné je, že jeho vernosť je ocenená výrazným dotovaním jeho podnikateľskej činnosti z mestského rozpočtu.
7/ poslankyňa Mgr.Brisudová Martina , prejavuje sa ako koordinátorka a rozum opozičnej časti poslaneckého zboru. Dáva si záležať, aby jej prejavy mali zákonnú oporu. Z jej doterajšej činnosti je vidieť, že sa snaží pracovať v prospech všetkých občanov.
8/ poslanec Bc Skypala Ján – najvýznamnejší poslanec, ako to vyplýva z jeho funkcie predsedu ekonomickej komisie. Dáva veľký pozor, aby sa neplytvalo financiami mesta, ale sa využívali čo najviac ku prospechu všetkých občanov. Na to, že je nováčik v MsZ, klobúk dole a hlboká poklona.
9/ poslanec Mgr. Jánošík Pavel vystupuje veľmi adresne a nekompromisne, jeho vystúpenia majú vždy hlavu aj pätu. Svojím hlasovaním dokazuje, že mu záleží na všetkých občanoch.
10/ poslankyňa Bc. Tóčiková Martina pôsobí dojmom silnej osobnosti, veľa toho nenahovorí, no aj tak sa o nej vie, že dar výrečnosti jej nechýba. Podstatné je, že pri hlasovaní sa prejaví tým správnym spôsobom.
11/ poslankyňa Mgr. Talánová Lenka navonok pôsobí veľmi jemným dojmom, ale za ten rok už ukázala, že tlaky zo strany svojich neprajníkov vie nebojácne ustáť a pri hlasovaní sa vie postaviť na stranu práva a morálky.
12/ poslanec Kamas Daniel sa síce správa až veľmi aktívne, čo niekedy pôsobí dojmom odtrhnutého vagóna a jeho neprajníci to často zneužívajú. Je len na ňom, aby vždy správne zhodnotil, za čo zdvihne ruku.
13/ poslanec Pitliak Zdenek zvolený v mestskej časti Zelené, predseda Komisie pre ochranu verejného záujmu. Či táto komisia už niečo závažné od svojho zvolenia riešila, nevedno. Pán poslanec vystupuje veľmi otvorene a zásadovo, podľa daných možností v záujme občanov vo svojom volebnom obvode.

No a nakoniec si dovolím zhodnotiť ročné pôsobenie staronového primátora Pavla Gavalca.
Keď si pozorne pozrieme všetky videozáznamy zo schôdzí MsZ, vidíme, že na jeho vykonávaní funkcie primátora ťažko nájsť nejaké pozitíva. Zato negatív je celá hromada. Pre ilustráciu niekoľko z nich: nedodržiavanie schválených rozhodnutí, pohŕdanie poslancami, keď nie je schopný odpovedať na interpelácie, pohŕdanie občanmi, ktorí nepatria do okruhu jeho priateľov. Toto najlepšie vidieť na prípade občana p.Štefančíka, ktorý už viac ako rok a pol, ako vidieť na videozáznamoch, bojuje za opravu a rekonštrukciu miestnych komunikácií do miestnych častí Hájiky a Prievrana, keď si nepokladá za povinnosť odpovedať ani na petíciu odovzdanú na MsÚ a mala byť prejednaná na schôdzi MsZ. Nepokladá si za povinnosť odpovedať občianke p. Klembasovej, ktorá vystúpila s veľmi adresnými a kritickými pripomienkami na schôdzi MsZ. Namiesto toho nariadi odstrániť z videozáznamu diskusiu občanov. Najhoršie zo všetkého je však nedodržiavanie rozpočtovej disciplíny, bezbrehé šafárenie s finančnými prostriedkami z čoho majú profit len ním vybraní občania.
Toľko v krátkosti z pohľadu nezávislého a slobodného občana. Očakávam komentáre pod článkom.
Občan Jozef.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *