Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

POLIKLINIKA – VIZITKA PRIMÁTORA A PREDNOSTU

   O tzv. novej poliklinike sa medzi obyvateľmi Poltára už toho narozprávalo… Pokúsim sa poukázať na niektoré súvislosti a poznatky v súvislosti s vytvorením tohto veľdiela. V nedávnej minulosti niekto pošepol premiérovi vlády SR, že by bolo dobre usporiadať divadielko, s názvom výjazdové rokovanie vlády, aj v našom vysokou nezamestnanosťou preslávenom Poltári.

   Aby nikoho ani náhodou nenapadlo, že v Poltári niet mysliteľov, hlavne, keď treba myslieť na seba. Páni na MsÚ dali hlavy dokopy, pohútali, že veru, keď už sa nepodarilo získať starú polikliniku (ktovie prečo), prestavajme jedáleň bývalého sklárskeho učilišťa na polikliniku. No a keď sa tento nápad zapáčil aj priemerovi, na tomto výjazdovom rokovaní mu udelil požehnanie v hodnote 500 tis.€. Nakoniec, ktožehovie, ako to s tým pol miliónom dopadlo, keď sa občania Poltára ešte poskladali na dobudovanie nejakými 150 tis.€. Napriek ubezpečeniu primátora na rokovaní MsZ, že táto suma bude stačiť, ba niečo by ešte malo ostať. No a tohto roku ešte 42 tis. na klimatizáciu, na ktorú sa akosi pozabudlo počas prestavby. No áno, poskladali, pretože to bolo financované z rozpočtu mesta, do ktorého prispievajú občania.

  Nápad sa javil tak vynikajúci, že sa akosi pozabudlo v tej tvorivej eufórii na niekoľko detailov. A práve tieto sa časom ukázali byť dosť nezanedbateľné.

  Polikliniku postavilo mesto Poltár. Táto však slúži občanom celého okresu, nielen obyvateľom Poltára. Všetky náklady znáša náš rozpočet, pričom pre ostatné obce okresu pôsobíme ako charita. A starostovia sa môžu len usmievať, akí sme prajní, keď sa už na toto zabudlo. Alebo je snáď niekto z MsÚ tajným zamestnancom okolitých obcí a dochádza k nejakej kompenzácii?

  Druhý problém sa ukázal hneď, ako začali lekári prevádzkovať ordinácie. Je ťažko pochopiť, ako mohol MsÚ odsúhlasiť projekt bez meračov elektriny a vody v každej ordinácii. Ak by sa niekto našiel, kto by ich vedel spravodlivo podeliť, treba ho vyvážiť zlatom.

  Tretí nedostatok, ktorý je v tejto budove nevyriešený, je to, že celé dni v chodbách musia svietiť svetlá. Vie niekto rozumne zdôvodniť takýto hazard, keď nastupuje globálny trend šetrenia energiou?

  No a toto už hádam ani nepotrebuje komentár:

  Možno, ak by sa podarilo spraviť klzisko, pacienti by si mohli krátiť chvíle nekonečného čakania pred ordináciami.

  Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale keď je niekto schopný takéhoto veľdiela, veruže by som mu nedovolil postaviť ani psiu búdu.

  Ján Štefančík

Odpovedá na POLIKLINIKA – VIZITKA PRIMÁTORA A PREDNOSTU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *