Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O ČO SA HRÁ V TJ SKLOTATRAN POLTÁR ?

MsZ 10.5.2018

     Vzhľadom k môjmu veku si pamätám časy, keď na každej dedine bolo väčšinou svojpomocne vybudované aké – také futbalové ihrisko. Tu sa hlavne v nedeľu popoludní zišla väčšina obyvateľov obce za účelom povzbudiť (niektorí fanúšikovia prevetrať hlasivky, lebo doma nemohli), miestne futbalové mužstvo. Vtedy sa ešte hrával futbal pre radosť z pohybu, tiež pre možnosť vyniknúť nad ostatných.

    Postupom času sa začali do futbalu vlievať čoraz väčšie peniaze. Miestni futbalisti, v prípade, že hrali nejakú vyššiu súťaž, boli „zamestnaní“ v miestnom patronátnom podniku. Bola to forma sponzorstva. Mnohokrát, aj keď niektorá TJ mala možnosť postupu do vyššej súťaže, zvažovali, či na to budú mať dosť financií. Aj tu platilo: Zakry sa s takou perinou na akú máš.

    Časom takéto amatérske TJ prechádzali na systém profesionálny. Preložené do zrozumiteľnej reči: z futbalu, tak ako aj z iných športov sa stala obrovská práčka peňazí.

    Tak je to aj v Poltári. Najprv sa každoročne navyšuje dotácia z rozpočtu mesta. Potom sa zistí, že kvôli vyššej súťaži nevyhovujú tribúny. Taktiež náklady na dopravu budú vyššie. Z akčného plánu pre rozvoj menej rozvinutých okresov sa priklepne dotácia 200 tisíc € na rekonštrukciu tribún.

TJ Poltár

   Teraz sa zaradí do programu rokovania MsZ žiadosť o poskytnutie ďalšej dotácie z rozpočtu mesta vo výške 22 tisíc €.

Žiadosť o dotáciu

   Nájde sa v Poltári niekto, čo poradí managerovi Sklotatranu, nech si hľadá mecenášov na financovanie Tj medzi svojimi, známymi článkami chobotnice, ktorá t.č. ovláda naše mesto. Tiež pokladám za dôležité pripomenúť, že v toľko ospevovanom mužstve Sklotatranu údajne hrá až jeden občan z Poltára. Bolo by zaujímavé opýtať sa občanov Poltára, či by nevedeli o lepšom umiestnení financií z rozpočtu mesta

   Nezaškodí tiež pripomenúť, že Poltár veľmi úspešne reprezentuje aj volejbalový oddiel. Hovorí sa, že mnohokrát majú pre nedostatok finančných prostriedkov problémy s odvozom na reprezentačné zápasy. Tiež by asi mnohých zaujímalo, či je už vymenená palubovka v hale, kde tieto reprezentantky trénujú a hrávajú.

   Je smutné, že už aj miestny futbalový klub začína byť zneužívaný na predvolebnú kortešačku.

Ján Štefančík

16 Odpovedajú na O ČO SA HRÁ V TJ SKLOTATRAN POLTÁR ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *