Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

„NENAHRADITEĽNÉ OSOBNOSTI“ v Poltári.

   Cudzí človek, neznalý miestnych ľudí a pomerov, by pri pohľade na túto fotografiu skonštatoval asi toto: Snímka zachytila dvoch vekom aj postavením odlišných jedincov sediacich podľa všetkého za predsedníckym stolom. Ide pravdepodobne o nejakých funkcionárov asi nejakej miestnej samosprávy, čo sa dá usudzovať s prostredia, ktoré ich obklopuje.

   Ten mladší, so šibalským, až lišiackym a dosť posmešným výrazom, sa tvári ako veľký šéf toho všetkého, čo sa odohráva pred ním. Je na ňom vidieť, že by chcel mať situáciu pod kontrolou a pevne v rukách vo vlastnej réžii.

   V apatickom, až prihlúplom výraze tváre toho staršieho, je vidieť rezignáciu, neschopnosť tvorivého myslenia a absolútnej spokojnosti so sebou samým. Z výrazu jeho tváre priam kričí: Mám vás všetkých na háku!

   Z tejto snímky by sa dalo usúdiť, že ten mladší je funkčne vyššie postavený a tomu staršiemu je vlastne nadriadený. Toto by mohol byť pohľad človeka cudzieho, ako som už vyššie napísal, neznalého miestnych pomerov.

   My, občania Poltára však vieme, že ten starší na foto je primátor Poltára, ten mladší je len prednosta MsÚ. A pre naše mesto sú podľa všetkého nenahraditeľní, keď sa ich mená objavili aj na pamätnej tabuli, ktorá je umiestnená na zrekonštruovanej zvonici v miestnej časti Zelené.

Však im aj patrí uznanie, hlavne za vytváranie pracovných príležitostí v Poltári. Veď sa len rozpamätajme, čo všetko nasľuboval primátor pred každými voľbami, ako zabezpečí, aby miestna skláreň pracovala. Vidíme všetci ako to dopadlo. Koľko sa chudák natrápil, keď firma Ulický mala záujem investovať u nás a vytvoriť 70 až 100 pracovných miest. Koľko úsilia to obidvoch pánov na fotke stálo, kým odobrali p. Ulickému chuť postaviť výrobňu na spracovanie prírodného kameňa v Poltári, vedia len oni sami. Doporučujem občanom Poltára krátku exkurziu v Rimavských Zalužanoch, uvidíte o čo sme prišli.

   Chcel by som touto cestou poďakovať p. Marekovi Szabóovi zo Zeleného, ktorý je pravdepodobne autorom spomenutej pamätnej tabule, že si vo svojom úctyhodnom veku neuvedomil, že na pamätnej tabuli by sa meno kohokoľvek nemalo objaviť za života. Veď aj Biľakovi a Pješčákovi inštalovali pamätné tabule v rodnom valale in memoriam. Alebo sa p. Marek Szabó zahral na proroka a symbolicky predpovedá zatiaľ politickú smrť obom pánom? Len pre tých menej informovaných: prednosta MsÚ pán P.O. kandiduje za poslanca BBSK v jesenných voľbách do VÚC. Občania Poltára budú mať možnosť zrátať jeho zásluhy pre mesto.

Ján Štefančík

4 Odpovedajú na „NENAHRADITEĽNÉ OSOBNOSTI“ v Poltári.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *