Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kto má zásluhu na participatívnom rozpočte?

Tento článok venujem tým občanom, ktorí ešte nevedia, alebo nechcú vedieť, čo to vlastne je a kto má najväčšiu zásluhu na tom, že ho vôbec máme. No píšem ho hlavne pre Vás pán Marek Szabó zo Zeleného.

V roku 2016 poslankyňa Mgr. Martina Brisudová navrhla vyčleniť z rozpočtu mesta nejakú čiastku na participatívny rozpočet . Po dohode odsúhlasili poslanci MsZ na tento účel sumu 10 tis.€ . O tejto sume mohli rozhodnúť občania podaním projektov. Boli schválené 4 projekty, ktoré spĺňali stanovené kritériá.

V roku 2017 napriek návrhu vyčleniť väčšiu sumu, bolo opäť schválené len 10 tis.€. Pre veľký záujem nemohli byť uspokojení všetci záujemci. Opäť boli schválené len 4 projekty. Medzi inými aj projekt rekonštrukcie zvoničky v Zelenom, ktorého autorom bol podľa všetkého p. Marek Szabo. Na tento projekt bolo schválené 2 500 €. Znovu pripomínam, že nápad s participatívnym rozpočtom patrí Mgr. Martine Brisudovej. Že tento nápad mohol byť zrealizovaný, je zásluha všetkých poslancov MsZ. Ťažko potom pochopiť, keď sa na zrekonštruovanej zvoničke objavila tabuľa s nápisom, ktorého autorom ste podľa všetkého Vy, pán Marek Szabó.

Pán primátor si vlastne len splnil povinnosť ako konateľ mesta, keď podpísal uznesenie schválené MsZ. Neviem, akú zásluhu má prednosta MsÚ, okrem toho, že je úradníkom na MsÚ. Skôr by som si tam vedel predstaviť meno Zdeněk Pitliak, ktorý ako poslanec za mestskú časť Zelené často vystupuje na MsZ v prospech svojho volebného obvodu.

Viem, že dotácia z mesta v sume 2 500 € nemohla stačiť na túto rekonštrukciu a muselo sa to riešiť zbierkou od občanov. Je celkom možné, že prispeli aj obaja páni, ktorých mená sa zaskveli na tejto tabuli. Ale nechápem, p. Marek Szabó, kde sú potom mená tých ostatných darcov. Predpokladám, že tento text ešte prehodnotíte a dáte vyrobiť tabuľu s oveľa objektívnejším textom. Ak by sa Vám občas zadarilo zúčastniť na zasadnutí MsZ aspoň tak často, ako mne, budete mať väčší prehľad, a nespravíte Faux pas ako teraz.

Ján Štefančík

17 Odpovedajú na Kto má zásluhu na participatívnom rozpočte?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *