Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
december 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ĎALŠIA ATRAKCIA V POLTÁRI – M. ČASŤ ZELENÉ

tankodrom 1

   K rozpadujúcemu Tureckému mostu, ktorý je už kultúrnou pamiatkou, k „prírodnému“ jazeru z hnojovice z vedľa stojaceho hnojiska (ktoré si zaslúži zaradenie rovno do UNESCO), pribudla ďalšia atrakcia. Nie je to síce v blízkom aj vzdialenejšom okolí nejaký unikát, ale svojím dokonalým prevedením dosahuje prvenstvo.

   Ide o miestny tankodróm, ktorý má len „malú“ chybu krásy. Je umiestnený priamo v obytnej časti, kde slúži obyvateľom ako ulica. Tento nedostatok však môže vyvážiť údajný záujem NATO. Vraj táto dráha dosahuje špičkové kvality pre výcvik vodičov bojových vozidiel. Zaťažkávacie skúšky už previedli svojou ťažkou technikou Ipeľské tehelne. Mal by som výčitky svedomia, ak by som nepriblížil vizuálny zážitok aj tým občanom, ktorí ešte nemali možnosť kvality tejto krásnej dráhy osobne odskúšať.

Takže foto:

tankodrom 2

   Zatiaľ je vstup na tento tankodróm voľný, takže odvážni majitelia svojich motorových tátošov si môžu prísť vyskúšať svoju šikovnosť. Pretože niektoré jamy majú hĺbku aj viac ako 20 cm, ak by chcel niekto merať aj čas prejazdu, bude rád, ak jeho koník nepríde o nohu, pardon, koleso.

    Dobrý nápad mali občania Zeleného, keď niekto z nich umiestnil pútač s udaním smeru ( s malým s) k tejto atrakcii. Titulné foto, kliknutím naň zväčšiť. Možno sem tam niekto, za kus dávky adrenalínu z tejto jazdy, aj finančne prispeje na skvalitnenie tejto dráhy. Keď už vedenie mesta zvysoka *erie na občanov tejto miestnej časti. Na čo oni vlastne platia dane, čiže prispievajú do rozpočtu mesta, keď za to nič nedostanú?

  A to som ešte nespomenul, že tu nie je vybudovaná splašková kanalizácia včetne čističky. No, čo by sa im ešte zachcelo? Ale o tom snáď niekedy nabudúce.

Ján Štefančík

2 Odpovedajú na ĎALŠIA ATRAKCIA V POLTÁRI – M. ČASŤ ZELENÉ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *