Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

BUDE V POLTÁRI SCHVÁLENÝ KOMUNITNÝ PLÁN VČAS ?

     Dňa 25. 11. 2018 je posledný termín, dokedy musí byť schválený Komunitný plán (KP). V prípade neschválenia do tohto termínu hrozí, že Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) ľudove povedané Domovy dôchodcov, nedostanú finančné príspevky na prevádzku.

     V tom prípade by hrozilo, že klienti (alebo ich rodiny) by museli hradiť svoj pobyt v týchto zariadeniach v plnej výške. To znamená navýšenie viac ako 300 € mesačne.

    Že tento KP doteraz nebol schválený, dosluhujúci primátor z tohto obviňuje 7 opozičných poslancov. Toto je však len polovička pravdy. V tomto prípade je však horšia ako lož. Mnohí si určite ešte pamätáte, že o budovu bývalého katastra prejavila záujem ZUŠ. A tu začala zákopová vojna medzi riaditeľkou ZUŠ a opozičnou sedmičkou na jednej strane a poslankyňou VÚC MUDr. Andreou Baníkovou a primátorom Pavlom Gavalcom na strane druhej. Týmto dvom voleným zástupcom občanov sa prisnil mokrý sen a zmysleli si, za každú cenu do tejto budovy umiestniť našich seniorov, ktorý sú z rôznych dôvodov odkázaní na život v týchto zariadeniach. Vo svojom pomätení mysle, umocnenom vidinou dotácie, zabudli, že by sa asi patrilo opýtať sa občanov, voličov, ktorí sa im skladajú na odmeny za funkcie, ktoré vykonávajú vďaka týmto občanom. A čo je horšie, urobili si zo seniorov a tiež zo žiakov a učiteľov ZUŠ rukojemníkov vo svojom križiackom ťažení.

     Včera, 14. 11. 2018 podalo 7 poslancov na MsÚ žiadosť s požiadavkou zvolať neplánovanú schôdzu MsZ za účelom schválenia KP, z podmienku vypustenia zámeru prerábky budovy bývalého katastra na ZSS, ktorú do KP rafinovane zakomponovali, tajne dúfajúc, že si to nikto nepovšimne. Dôkaz predkladám:

    Je na primátorovi, aby zvolal schôdzu MsZ v takom termíne, aby bolo možné schváliť KP včas, čiže do 25. 11. 2018.

    Teraz môže dosluhujúci primátor ukázať, že mu naozaj tak záleží na občanoch, ako to kvetnato prezentoval na svojich predvolebných akciách. Samozrejme, za dôkladného zvolávania hromov a bleskov na hlavu protikandidátky Mgr. Martiny Brisudovej. Človek, ktorý nie je schopný ani takej samozrejmosti, aby si priznal svoju volebnú porážku. Tak mi napadá myšlienka, prečo sa tento vystrašený úbožiak tak veľmi bojí zaslúženého odchodu zo svojho dočasného úradu?

Ján Štefančík

 

2 Odpovedajú na BUDE V POLTÁRI SCHVÁLENÝ KOMUNITNÝ PLÁN VČAS ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *