Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
júl 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

BUDE V POLTÁRI SCHVÁLENÝ KOMUNITNÝ PLÁN VČAS ?

     Dňa 25. 11. 2018 je posledný termín, dokedy musí byť schválený Komunitný plán (KP). V prípade neschválenia do tohto termínu hrozí, že Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) ľudove povedané Domovy dôchodcov, nedostanú finančné príspevky na prevádzku.

     V tom prípade by hrozilo, že klienti (alebo ich rodiny) by museli hradiť svoj pobyt v týchto zariadeniach v plnej výške. To znamená navýšenie viac ako 300 € mesačne.

    Že tento KP doteraz nebol schválený, dosluhujúci primátor z tohto obviňuje 7 opozičných poslancov. Toto je však len polovička pravdy. V tomto prípade je však horšia ako lož. Mnohí si určite ešte pamätáte, že o budovu bývalého katastra prejavila záujem ZUŠ. A tu začala zákopová vojna medzi riaditeľkou ZUŠ a opozičnou sedmičkou na jednej strane a poslankyňou VÚC MUDr. Andreou Baníkovou a primátorom Pavlom Gavalcom na strane druhej. Týmto dvom voleným zástupcom občanov sa prisnil mokrý sen a zmysleli si, za každú cenu do tejto budovy umiestniť našich seniorov, ktorý sú z rôznych dôvodov odkázaní na život v týchto zariadeniach. Vo svojom pomätení mysle, umocnenom vidinou dotácie, zabudli, že by sa asi patrilo opýtať sa občanov, voličov, ktorí sa im skladajú na odmeny za funkcie, ktoré vykonávajú vďaka týmto občanom. A čo je horšie, urobili si zo seniorov a tiež zo žiakov a učiteľov ZUŠ rukojemníkov vo svojom križiackom ťažení.

     Včera, 14. 11. 2018 podalo 7 poslancov na MsÚ žiadosť s požiadavkou zvolať neplánovanú schôdzu MsZ za účelom schválenia KP, z podmienku vypustenia zámeru prerábky budovy bývalého katastra na ZSS, ktorú do KP rafinovane zakomponovali, tajne dúfajúc, že si to nikto nepovšimne. Dôkaz predkladám:

    Je na primátorovi, aby zvolal schôdzu MsZ v takom termíne, aby bolo možné schváliť KP včas, čiže do 25. 11. 2018.

    Teraz môže dosluhujúci primátor ukázať, že mu naozaj tak záleží na občanoch, ako to kvetnato prezentoval na svojich predvolebných akciách. Samozrejme, za dôkladného zvolávania hromov a bleskov na hlavu protikandidátky Mgr. Martiny Brisudovej. Človek, ktorý nie je schopný ani takej samozrejmosti, aby si priznal svoju volebnú porážku. Tak mi napadá myšlienka, prečo sa tento vystrašený úbožiak tak veľmi bojí zaslúženého odchodu zo svojho dočasného úradu?

Ján Štefančík

 

2 Odpovedajú na BUDE V POLTÁRI SCHVÁLENÝ KOMUNITNÝ PLÁN VČAS ?

  • Tak že tu nejde o starčekov ale o mastné dotácie. Pravdepodobne by mesto Poltár zobralo další úver z banky,a rabovačka sa môže začať.Samozrejme všetko v súlade zo zákonom.Výsledok by bol nekvalitne vykonaná práca a predražená stavba.Tak ako v prípade polikliniky bez okien a sádrokartonom obloženej soc.bytovky z balkonovými dverami ale bez balkonov.PS.bolo by zaujímavé sa opýtať pána Baníka ako napredujú práce na futbalovom štadione.Dúfam že mu vystačili peniaze čo poskytla vláda na jeho rekonštrukciu a nebude pýtať peniaze od občanov na dokončenie.

  • Veríme, že komunitný plán bude schválený tak, ako si to všetci želajú, tým že vyjmu budovu katastra (ktorá, ale už nie je v prebytočnom majetku). Veríme, že aj noví poslanci podporia i ZUŠ-ku a doprajú 474 žiakom vhodné priestory na výchovno-vyučovací proces. Veď práve seniori a juniori v ZUŠ-ke potrebujú tú najväčšiu pomoc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *