Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

AKO SA STARÁ VEDENIE MESTA POLTÁR O SVOJ MAJETOK ?

     Majetok mesta sa má udržiavať a zveľaďovať. Takto definuje starostlivosť o svoj majetok zákon č. 369/1990 Z.z. novelizovaný zákonom č. 70/2018 Z.z. Vedeniu mesta Poltár je táto definícia podľa všetkého nezrozumiteľná. Pretože tak, ako vyzerá mestský pozemok v miestnej časti Zelené, tomu nenasvedčuje.

    Jedná sa konkrétne o pozemok bývalých Uhoľných skladov. Je hneď za terajšími Zbernými surovinami a siaha až po pozemok Ipeľských tehelní. Ako vidieť na titulnej fotke (fotené od IT smerom k Zberným surovinám), po jednej strane sú obytné domy a na druhej strane nakopené zbytky uhlia a iného komunálneho a stavebného odpadu. A to všetko zarastené náletovými drevinami a nepokosenou burinou. Prípis Pozemkového úradu v Lučenci o likvidácii burín podľa MsÚ v Poltári platí asi len pre občanov, nie pre vedenie mesta.

    Celú krásu tohto neudržiavaného mestského pozemku a nelegálnej skládky môžete vidieť na pripojených fotkách od poslanca MsZ Zdenka Pitliaka. Ešte stojí za pripomenutie, že v studniach obyvateľov tejto ulice je neúmerne zvýšený obsah mangánu. Pravdepodobne zo zvyškov uhlia z tejto nelegálnej skládky sa dostali nečistoty do spodných vôd.

    Ak by obyvatelia tejto ulice na vlastné náklady nevykášali burinu pred svojimi pozemkami, pomaly by sa už ani nedostali do svojich domovov.

     Na zamyslenie stojí tiež to, že na tomto pozemku je studňa, donedávna nezakrytá, kde sa chodili hrávať deti. Je veľká náhoda, že nedošlo k najhoršiemu. Zakrytie studne bolo prevedené až po urgencii poslanca za mestskú časť Zelené – Zdenka Pitliaka.

    Obyvatelia tejto ulice by si tiež konečne zaslúžili poriadnu asfaltovú cestu popred svoje domy. Keď zaprší, musia sa brodiť v blate. Primátor so svojimi úradníkmi si asi neuvedomujú, že aj títo občania platia dane. Alebo nestíha riešiť takéto detaily, pretože (podľa jeho slov) mu zaberie veľa času zbieranie tých polien, čo mu niektorí poslanci hádžu pod nohy. A to teraz v predvolebnom čase sa už naozaj nedá stíhať. Možno keby mu pán poslanec Pitliak prisľúbil umiestnenie ďalšej pamätnej tabule…

Ján Štefančík

6 Odpovedajú na AKO SA STARÁ VEDENIE MESTA POLTÁR O SVOJ MAJETOK ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *