Informačná stránka o meste Poltár
Novinky
Facebook:
Kalendár:
október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« sep    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

AKO SA STARÁ VEDENIE MESTA POLTÁR O SVOJ MAJETOK ?

     Majetok mesta sa má udržiavať a zveľaďovať. Takto definuje starostlivosť o svoj majetok zákon č. 369/1990 Z.z. novelizovaný zákonom č. 70/2018 Z.z. Vedeniu mesta Poltár je táto definícia podľa všetkého nezrozumiteľná. Pretože tak, ako vyzerá mestský pozemok v miestnej časti Zelené, tomu nenasvedčuje.

    Jedná sa konkrétne o pozemok bývalých Uhoľných skladov. Je hneď za terajšími Zbernými surovinami a siaha až po pozemok Ipeľských tehelní. Ako vidieť na titulnej fotke (fotené od IT smerom k Zberným surovinám), po jednej strane sú obytné domy a na druhej strane nakopené zbytky uhlia a iného komunálneho a stavebného odpadu. A to všetko zarastené náletovými drevinami a nepokosenou burinou. Prípis Pozemkového úradu v Lučenci o likvidácii burín podľa MsÚ v Poltári platí asi len pre občanov, nie pre vedenie mesta.

    Celú krásu tohto neudržiavaného mestského pozemku a nelegálnej skládky môžete vidieť na pripojených fotkách od poslanca MsZ Zdenka Pitliaka. Ešte stojí za pripomenutie, že v studniach obyvateľov tejto ulice je neúmerne zvýšený obsah mangánu. Pravdepodobne zo zvyškov uhlia z tejto nelegálnej skládky sa dostali nečistoty do spodných vôd.

    Ak by obyvatelia tejto ulice na vlastné náklady nevykášali burinu pred svojimi pozemkami, pomaly by sa už ani nedostali do svojich domovov.

     Na zamyslenie stojí tiež to, že na tomto pozemku je studňa, donedávna nezakrytá, kde sa chodili hrávať deti. Je veľká náhoda, že nedošlo k najhoršiemu. Zakrytie studne bolo prevedené až po urgencii poslanca za mestskú časť Zelené – Zdenka Pitliaka.

    Obyvatelia tejto ulice by si tiež konečne zaslúžili poriadnu asfaltovú cestu popred svoje domy. Keď zaprší, musia sa brodiť v blate. Primátor so svojimi úradníkmi si asi neuvedomujú, že aj títo občania platia dane. Alebo nestíha riešiť takéto detaily, pretože (podľa jeho slov) mu zaberie veľa času zbieranie tých polien, čo mu niektorí poslanci hádžu pod nohy. A to teraz v predvolebnom čase sa už naozaj nedá stíhať. Možno keby mu pán poslanec Pitliak prisľúbil umiestnenie ďalšej pamätnej tabule…

Ján Štefančík

6 Odpovedajú na AKO SA STARÁ VEDENIE MESTA POLTÁR O SVOJ MAJETOK ?

 • Dobre si to Janko napísal, otázne je, či zareagujú kompetentní.

  • Dobre Janko napisal, skoda ze pan poslanec nepofotil aj ulicu smerom k IT, to je tiez dobra tragedia…. Neviem ale zda sa mi to trosku postavene na hlavu spravit novy koberec na zaciatku resp. v bočnej cesticke a na konci a stred nechat v dezolatnom stave….Hadam by pomohlo kebyze sa zacnu hladat riesenia pre dobro občanov. A na margo toho ze za tento stav je zodpovedny primator asi tolko, vsetko zavisi od poslancov a kedze su vytvorene dva tabory asi sa nejakej tej cesty hodnej pomenovania cesty nedockame

   • Nerád vstupujem do tejto diskusie, ale niektoré Vaše omyly v komentári si zaslúžia uviesť na pravú mieru. Ulica smerom k IT je patrične zdokumentovaná na tejto stránke v článku https://poltar2.sk/dalsia-atrakcia-v-poltari-m-cast-zelene/. Zo strany vedenia mesta bolo zdôvodnené, prečo bol vynechaný Vami spomenutý úsek. Má sa dokončiť po likvidácii budovy IT. Podľa mňa je to celkom rozumný dôvod. Peniaze na to poslanci schválili. Takže nevidím, ako to súvisí s tým, že sú “dva tábory”. Len tak okrajovo, hovorí Vám niečo slovo pluralita? Mimochodom, časy, keď bol na všetko len jeden predpísaný názor, v novembri 89 chvalabohu skončili. K zodpovednosti primátora len toľko: Je štatutár s plnou zodpovednosťou za to, ako vyzerá mesto. Úmerne tejto zodpovednosti má aj primeraný plat.

   • Cesty mali byt v Zelenom urobené kompletné, to znamená, že mala byť urobená celá cesta od zvoničky po mladého p.Mertusa. Keď som sa pýtal, prečo to nebolo urobené, mi odpovedal p.Gavalec spolu s p. Olsiakom, že tá časť sa nebude robiť, bez udania dôvodu. Ja som zistil, po vlastnej línii, že vraj sa to nerobí, lebo sa čaká, až IT zbúrajú tehelnu, aby sa cesta neposkodila.

 • S týmto môžem len súhlasiť, ako obyvateľ Zeleného chodím tadiaľ denne. My sme tu asi nejaká tretia kategória. Toto je jediná cesta v Poltari na ktorú sa vysral pes.

  • Takéto správanie primátora Gavalca má jediný cieľ.Čo najviac rozhádať obyvateľov Zeleného.Vám vyasfaltujeme ulicu lebo tu bývajú naši, túto nie títo nás kritizujú.Na dvere kostola dám 5000 euro z meskej kasy Abelovská nám zoženie nejaké hlasy.Vonkajšie drevotrieskové dvere sú snád´ dočasné riešenie,pokiaľ sa na miesto nevrátia zrenovované pôvodné dvere.Ešte treba osadiť pamätnú tabuľku z Gavalcovým menom,jednu mu Abelovská osadila na tú krásnu zvonicu čo pripomína sklad stavebného materiálu.Bohužiaľ niektorí ľudia si stále myslia že pochlebovanie im prinesie výhody.Takým odporúčam aby sa každé ráno pozreli do zrkadla,vraj to pomáha narovnať charakter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *